Jsme sami ve vesmíru? Navázání.

Jak by se církev vyrovnala,pokud by to dokázala s „Blízkým setkáním třetího druhu“?
Tedy – s navázáním kontaktu.

Nejlepší odpověď
annas

Četla jsem, že Vatikán má tým astronomů, prý kvůli tomu, aby se zabránilo minulým chybám, když církev pronásledovala Koperníka a Galilea při tvrzení o jejich heliocentrické teorii.

Proto uvažují o tom, že by mimozemšťany předměnili na katolíky. Napojili by na ně misionáře, aby je přivedli ke katolické víře. Vatikán vidí všude Boží otisky.
Vždyť svatý Pavel se odvolává na Ježíše jako na krále vesmíru, nikoli jako na krále světa. To znamená, že všechno ve vesmíru, včetně mimozemšťanů a UFO, je srovnatelné s Bohem. Proto kdyby se ukázalo, že mimozemšťané existuji, nevrhalo by to žádné pochyby na pravdomluvnost slova Božího.

Podle: Vatikán připravuje katolickou církev na objev mimozemského života.

Další odpovědi
dudu

Položme si spíše otázku, jak by se s nesporným faktem, že nejsme bohem stvořené bytosti a víra je postavena na mylných základech vyrovnali ortodoxní věřící a vlastně celá civilizace? Náhlé zhroucení těchto hodnot by totiž moho mít zcela fatální následky nejen pro některé jedince, ale i pro řadu společností.
Doplňuji:
Pane Bumbesi, neútočte prosím na paní ZAJ-PO., měl jsem s ní možnost více komunikovat a poznal, že věří jiným hodnotám, než je římsko-katolické náboženství. Její víra spíše akceptuje pomoc bližním a boha spatřuje možná v něčem jako je nad námi všemi bdící energetická bytost. Jen si nejsem zcela jist, zda časem nepřekročí něco jako hranice fanatismu.

ten který je

Ve středověku byla dána církví na index tzv.Kniha Henochova – prastaré spisy připouštějící že lidstvo má svůj prapůvod někde jinde.

Zdroj: Elizabeth Clare Prophetová – Padlí andělé a původ zla

Bumbes

Opravdu nyní netrpělivě čekám na názor od ZAJ-PO.
Ta nám to určitě adekvátně vysvětlí, jak to vlastně je a bude…
Doplňuji:
RE: dudu
Na p.ZAJ-PO neútočím, pouze čekám na její zasvěcený názor věřícího člověka.
Já také věřím, že nad námi někdo bdí a občas si nás i zkontroluje, asi tak jako vědec v laboratoři pečuje u své pokusné myšky. Občas si některou na chvilku půjčí na odběry vzorků (viz únosy mimozemšťany).
Každý má nárok své vlastní názory i modly…

mirlin

Hlavně nepleťte C Í R K E V mezi fyzikální,spo­lečenské.....­..atd.záležitos­ti!

CÍRKEV – napáchala tolik zla , PATŘÍ NA

P R A N Ý Ř – lidství ! ! !

mirlin

mojitek

Az budou konečně dukazy o tom ze nejsme sami a ze jsme vznikli taknejak jinak nez jak bylo do hlav „oveček“ po staleti huštěno (osobne si myslim,ze byt sami ve vesmiru je dost perverzni predstava) tak „urcite“ cirkve si to nejak pretvori " k obrazu svemu " to si budte jisti.

led

zasadne konzílium a snáď po 300–500 rokoch pripustí možnosť života aj mimo Zem.
toľko trvalo kým uznali guľatosť Zeme

Michal

Myslím si,že ne.Církev s tím naštěstí nemá nic společného a pokud ano,je věcí každého aby se s tím vyrovnal.Církev jsem toleroval do té doby co se nepletla do některých věcí.Zákaz kondomů je středověk a ten se mi (zákaz) velmi nepozdává.

PostApMan

Církev vyrovnala ? Pardon ,ale ona sama církev financuje věděcké práce, které mají za úkol najít jinou mimozemskou civilizaci. Žijeme v 21. století všichni, včetně církve, moc dobře tuší že tu nejsme sami.
Pokud se v budoucnu na naší planetě někdo/něco objeví, nedivte se, populace lidstva nebude překvapivě zírat, v duchu s tím počítáme (a někteří z nás si to přejí) už pěkně dlouho.

Neni to lovo od slova co jsem četl v Epoše ale význam je stejný :
http://zpravy­.idnes.cz/vati­kan-se-chce-pripojit-k-hledani-mimozemskeho-zivota-pgn-/vedatech.asp?c=A091119_­153227_vedatech_taj

anonym

Většina lidí si myslí,že BŮH = KATOLICKA CIRKEV. ON je však Stvořitel celého Vesmíru,ne jen té části,které se věda dopátrala. Nevíme jestli existují mimozemšťané, ale jestliže ano,pak jsou BOHU podřízeni. Nutně by však k nám museli být přátelští, protože BŮH není bohem války a násilí. Když šestého dne stvořil člověka, nestvořil ho k jeho zahubení,ale proto, aby byl člověkem milován a oslaven. Jeho opak je Zhoubce, který tvořit nedokáže,ale jen ničí.Jeho práce /myslím-satana/ je vidět všude.BŮH to dopouští, protože většina lidí se od NĚJ odklonila a tak život na zemi spěje ke konci. (Pane DUDU děkuji za vaše zastání).---ZAJ-PO (Pan Bumbes mě opravdu pobavil.Ještě teď se směji)

Zdroj: BIBLE

Bumbes

Ježkovi voči!
Chvála bohu, že jsem ateista…

mirlin

Souhlas ! " !

C Í R K E V – Z L O lidstva.

mirlin