12kolemjdouc

Jsem v 1. rocniku vysoke skoly. Co kdyz nebudu chodit na prednasky?

Je to soukroma skola. Probiha online vyuka a na prednasky chodi asi tak 3 lidi. Nechaji me projit kdyz nebudu nic vedet a je to jeste k tomu vysoka skola? je to muj prvni rok, takze nvm jak to chodi

Nejlepší odpověď
quentos

Upřesním předchozí odpověď: i na některých přednáškách se prezence eviduje. „Nechaji me projit kdyz nebudu nic vedet“? Samozřejmě že ne. A obzvlášť ne v prvním ročníku, který slouží k „oddělení zrna od plev“.

Další odpovědi
Mr. Marek

Je to Vaše zodpovědnost. Nemáte-li specifický důvod, na online přednášku docházíte. Předpokládá se zájem o problematiku. Přítomnost obecně na přednáškách je dobrovolná, semináře jsou povinné. Ta poslední věta ve mě vzbuzuje pocit, zda s takovým přístupem má smysl na škole setrvat. Nikdo Vás nenutí být na VŠ.

Dochy

Přednášky obvykle bývají nepovinné. Ale může se stát, že na přednášce projde nějaká informace, která Ti pak bude chybět.

Neoficiálně – někdy si přednášející pamatují kdo jim na přednášky chodí a zohledňují to i při zkouškách.

Justin1

Přednášky jsou obvykle nepovinné, ale doporučuje se je sledovat. Pokud se konají online, tak je to o to jednodušší, že nemusíš nikam chodit, stačí se připojit. Hlavně na první přednášce z každého předmětu se říká, jak bude předmět organizován, jak se bude provádět hodnocení, kdy budou termíny případných průběžných písemek, kdy budou zápočty a kdy budou zkoušky. Během semestru mohou být v některých předmětech příležitosti nasbírat nějaké body, které se započítají to závěrečného hodnocení, a je třeba tyto příležitosti nezmeškat. Později také není dobré ztratit kontakt s děním na přednáškách. Ke konci semestru se zase může na přednášce objevit nějaká ukázka toho, co se může zadávat u zkoušky. Sem tam nějakou přednášku vynechat není problém, ale většinu bys jich sledovat měl. Je dobré počítat s tím, že u zkoušky se může prověřovat, jak látce rozumíš a jak ji umíš využít k tomu, abys správně odpověděl na otázku, nenechal se nachytat a nezapomněl na nějaké zvláštní případy, které mohou nastat a které od Tebe zkoušející taky očekává, ne jenom to, jak umíš nazpaměť to, co bylo na přednáškách nebo ve skriptech. Až bude zase možná prezenční výuka, bude pro Tebe u zkoušky výhodou, když Tě vyučující bude z přednášek znát, a když se na přednáškách občas na něco relevantního zeptáš a tím ukážeš, že Tě látka zajímá, bude to pro Tebe určitě u zkoušky výhodnější, než abys na zkoušku šel jako někdo, koho zkoušející skoro ani nezná.

Mc Merkurion

… „Nechaji me projit kdyz nebudu nic vedet“ v našem školství ano, jinak by se člověk s tímto názorem na VŠ nedostal …
… čeština v hojné míře používá háčky a čárky >>> to se člověk dozví na obecný, vím že je to IN je nepoužívat, ALE ony čárky oddělují i souvětí !!!
… nejsem hnidopich, ale takto prznit češtinu !!!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Nemá větší smysl se ptát na povinnost účasti na přednáškách ve škole než na diskusním fóru?