IPfree

Má smysl „dojíždět“ první ročník školy, na kterou chodit nechci?

Zdravím,
No, půjdu rovnou k věci – přijímačky minulý rok mi nevyšly jak jsem chtěl a dostal jsem se na pajdák, na který jsem se nikdy moc nehrnul. Po maturitě jsem ale chtěl „prostě někde být“ a tak jsem si řekl, že to zkusím. Po dvou měsících zjišťuji že to opravdu není to pravé ořechové a nechci strávit 5 let na škole pro práci, kterou dělat nechci (učitelství pro 1. stupeň je 5letý) a chtěl bych jít spíš za tím, co mě celý život táhlo – zdravotnický záchranář (na stejné univerzitě). Nicméně je toho docela dost co bych potřeboval dohnat (především fyzička šla šeredně dolů :D) a teď moc prostoru nemám.

No otázka zní – je nějaký důvod proč dokončovat ročník na mém momentálním nechtěném oboru? Respektive plynou z toho nějaké výhody oproti tomu, kdybych ho ukončil teď? (prosím berte v potaz že teď to dojíždění atp. stojí dost peněz a kdybych ho ukončil, tak naopak půjdu pracovat)

Díky moc za jakékoliv rady!

  • A

Doplňuji:
@zzzzz: Že se rozhodnout musím sám mi je jasné, já se jen snažím najít plusy a minusy :) No to mě teda zajímá hlavně to doplácení – někde jsem slyšel, že lze „zadarmo“ studovat standardní délku studia +1 rok. To by teoreticky mělo znamenat že když teď ukončím ročník na jedné škole, mohl bych mít zbylé tři roky (standardní délku studia) zadarmo, ne? Samozřejmě za předpokladu že nebudu muset nic opakovat.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Já považuji za zbytečné studovat něco, co člověka nebaví. Na tvém místě bych šla raději do práce, a podala si přihlášku jinam. Každý může zdarma vystudovat jen jednu VŠ, i pokud to ukončíš po prvním semestru, tak si na druhé VŠ budeš muset jeden semestr doplácet. Já studuji už druhou VŠ a platím si ji. Pokud ztratíš statut studenta, přestaneš mít nárok na slevu na jízdném a na přídavky na dítě. Ber to pouze jako můj názor, rozhodně ti neříkám co máš dělat, to si musíš rozhodnout sám.
Doplňuji:
Mě je už pře 30 a studium si plně platím, ale před pár lety moje kámoška studovala o rok déle a musela to doplácet. Tam by ji uznali nějaké zdravotní důvody a ty neměla, tak si doplatila pár tisíc. Ale to se platí až na konci studia.
Je to proto, že člověk studuje z daní ostatních, proto by se měl studiu plně věnovat.

Další odpovědi
arygnoc

určite to zmysel má.

okrem predpísaných prednášok môžete navštevovať i prednášky vami vytúženej fakulty, je možné, že vám to potom pomôže ku prestupu a prípadným vyrovnávacím skúškam, najmä pokiaľ sa jedná o rovnakú univerzitu.

na vašom mieste by som flintu do žita nehádzal, ale robil všetko pre dosiahnutie cieľa.
a ono ani pedagogické aspoň nejaké základy v živote neuškodia.
Doplňuji:
jedno mi ale nejde do hlavy – načo ste si podával prihlášku na „nechcený obor“ a začal ho vôbec študovať, keď teraz to tu riešite?

Pajavesa

Nevim, zda maji kreditove studium – muzes si ale zapsat nektere predmety z Tveho vytouzeneho oboru a pak si je treba i nechat uznati.
Jinak std. je opravdu delka studia + rok – na druhou stranu je pak i moznost preruseni apod. – vse je pak veci domluvy apod.
BTW i ona fyzicka se na pajdaku da trochu dohnat – ostatne universitni telovicna Te vyjde levneji jak jakakoliv jinaci …

Nuk nuk

Pokud se bavíme o vysoké škole, ta už nepatří do povinné školní docházky, takže ročník dokončovat nemusíš, počítej ale s tím, že do doby, než nastoupíš jinam, tj. příští školní rok, ztratíš statut studenta.