MonkeyKing

Jsem tady jediný, kterého vůbec nezajímá hokej?

proč je hokej tak populární, prosím vysvětlete mi to.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Ne

jistě nejsi jediný, také to nesleduji, není k tomu žádný smysluplný důvod 🙂

Další odpovědi
aliendrone

Ne

Nejde „o hokej“. Jde o sdílení prožitků/emocí spolu se stádem! Někdy to zkus, vlez rovnou do kotle, řvi (povzbuzuj/nadávej) jak o život, po zápase pořádné „laškování“ s fanoušky soupeře a nakonec zakončení v hospodě! Dokud to nezažiješ, NEMŮŽEŠ tomu rozumět.

I když… dnes je to prý jiné než kdysi. Pamatuji, že bengaboys tyhle zábavy úplně ignorovali (tedy – až do bruselského zápasu FCL-Juve https://fotbal­.idnes.cz/masa­kr-ktery-menil-fotbalove-dejiny-dbh-/fot_pohary.as­px?c=A050527_213217_fot_­pohary_rav ), pokud se tak činilo „v ústraní“ (a tedy nenarušoval se „veřejný pořádek“). Dokonce prý měli nařízeno „koukat jinam“, když už se někam nachomýtli, asi soudruzi věděli, že prostý lid potřebuje pořádné vybití a pak nezlobí. (Tímto osobně dosvědčuji, že tento „fenomén“ tu byl celosvětově DÁVNO před tím, Brusel to pouze zmedializoval, čímž to vstoupilo do obecného povědomí.) Vystačili jsme si s tím, čím nás příroda obdařila, dnes je prý celkem běžné, že nějaké prase vytáhne kudlu apod… HNUS!

To byly krásné časy, byl jsem NEZNIČITELNÝ a NESMRTELNÝ, z všeho se hned oklepal! Dneska mám co dělat, abych se zvedl, když zakopnu na schodech… :(

Jak říkám – dokud to NEPOZNÁŠ, NEDÁ SE to objasnit. Je to jako se sexem – dokud jsi panic, můžeš si jak chceš představovat „jaké to asi doopravdy je“, ale VĚDĚT (a chápat) skutečně budeš, až když si vrzneš. ;) :D :D

Hokej, fotbal, cokoliv… o to vůbec NEJDE. :)

ivzez

Ne

Ani mne hokej nikdy nezajímal.

Vysvětlit zájem o hokej by měli ti,
kdo se o něj zajímají.

Klaproth

Ne

Nejsi jediný, spoustu lidí to nezajímá, dokonce ani mě, který ho hrával.

Emefej

Ne

Nejsi jediný. Je nás víc.

quentos

Ne

Populární je zejména proto, že Češi jsou v hokeji dobří, proto snadno strhnou svým nadšením i ty, kteří tomu nerozumí. Částečně je v tom i vlastenectví.
Před takovými 20 lety jsem na tom býval podobně. Tehdy (byl to tuším zrovna rok, kdy jsme MS vyhráli porážkou USA) jsem před spolužáky utrousil něco na způsob „ať si klidně vyhrajou Američani, mně je to jedno“. No to jsem si dal – vyslechl jsem si lichotky typu „hnusná americká svině“ a podobně. Ale čím jsem starší, tím více jsem si vědom toho, že je třeba si vážit „národního pokladu“, jehož je hokejové mužstvo jistě nedílnou součástí.

Roman71

Ne

Nejen hokej…
Sport je převážně byznys a ne radost z pohybu. Navíc jsou sportovní klání prosáklá nacionalismem… Proč slýchám: „Porazili jsme toho a toho v hokeji…“, a říkám si: „Vy jste s někým hráli hokej?“, nepřijde vám to absurdní?

marci1

Ne

Nejsi bohužel jediný. Dost lidí to nezajímá. Pro mě hokej, kromě jiných sportů populární je. Ten adrenalin, když jsme porazili Rusy. Většina Čechů jim nevěřila. Zítra nebudu asi mluvit, ale je to nádhera. Lidi, nevažte se, odvažte se (pokud to budete chtít zkusit). 🙂

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/natrem-to-dnes-vecer-s-novymi-utocniky-rusum-nevite

novvem

Ne

Arne1

Ne

autacek

Ne

Na druhou stranu, populární jsou sporty, kde mají naši sportovci úspěch. Fandit totiž někomu kdo neustále prohrává je poněkud flustrující.

No a naopak, výhra toho komu fandíte Vám přináší pocit sounáležitosti a případné vítěžství považujete za své, jakobyste i Vy (Češi) něco dokázal, protože vy jste také Čech. Obdobně prožíváte úspěchy i u svých dětí, ale tam jste tomu snad alespoň trochu nějak přispěl.

Jak se říká, ať již čeští hokejisté vyhrají, nebo prohrají, chleba levnější nebude.

Někdy mi přijde, že je až úsměvné, kdy snad primitivové kteří sami v životě ničeho nedosáhli, musí si najít nějakou modlu, napít se piva a na stadionu si zakřičet. Když jsem měl možnost se tam párkrát připlést, cítil jsem se fakt jak mezi fanatiky, ale třeba se v tomto pletu 😉

Muffz

Ne

Mě vesměs zajímá jen kvůli sázení. Jinak mě takhle ani nebaví, bohužel se musím dívat kvůli přítelkyni. Hokej mi přijde strašně chaotický a o náhodě, nahodit do útočné třetiny, dojet puk, šťouchat se u rohu, pak buď přihrát nebo má puk soupeř, nahazuje dopředu, tam to někdo hodí do rohu, čtyři hráči se setkají v rohu a šťouchají se a pořád dokola.

Radši mám fotbal, který je taktický a jde vidět určitá práce s hráči. Co mi na fotbalu vadí jsou zase simulace a ty nesmyslné částky a platy.

Hokej je populární, protože jsme v něm +/- úspěšní, resp. průměrní. Za éry Kollera, Poborského, Nedvěda atd se takhle fandilo i fotbalu, teď tam není komu fandit (snad „zatím“).

Shoehardt

Ne

Hokej mě nebaví a nezajímá. Pokud se ale jedná o nějaký veledůležitý zápas (finále MS), tak se koukám.

Někdy si kladu otázku jak je to doopravdy s tou popularitou, když vidím ty poloprázdné (a někdy i prázdné) stadiony na zápasech mistrovství světa. Že by takovou roli sehrála cena vstupenek?

sevos

Ne

h2787142

Ne

Muffz

aliendrone – ano, hooligans tu byli dávno před Baníkem, to neznamená, že by to k fotbalu ale mělo patřit. Ok, beru, když se někdo chce pobít, tak ať si ale domluví bitku po zápase, jako tomu bylo kdysi, a netahají to na stadion, který jen zničí a ohrožují normální lidi.

Zajímavé je, že třeba na hokeji jsem nezažil nějaké bitky, všichni slušně fandí, kotel jede naplno, až se otřásá hala v základech, všichni povzbuzují, ale nemají potřebu se bít. A u jiných sportů to taky není. Nechápu, proč zrovna fotbal je s tímhle neduhem spojený.

A těm chuligánům je navíc jedno, jestli jejich tým vyhraje nebo prohraje, oni tam nechodí kvůli fotbalu, ale jen něco vyvolat a vybít se. Nesouhlasím s tím, že se prostý lid musí vybít, aby nezlobil. Možná ten nejprostější. Člověk na úrovni takovou potřebu nemá (nebo si koupí boxovací pytel).

aliendrone

Já souhlasím s tím „kravte si někde za bukem“, kde nikoho neprudíte – jako to bylo za mého mládí. To, co se děje dnes je jen přirozená gradace – jako ve všem. (myslím)

Doba a mravy pokročily, to je celé. Podobně jako stále nemohu přivyknout faktu, že ženám se dveře NEOTEVÍRAJÍ či NEPŘIDRŽUJÍ a pokud tak učiním jsem nezřídka označen za sexistické prase a mužského šovinistu. Mně to přijde na hlavu, ale to je tím, že jsem vyrostl v jiné době. Inu – „pokrok“, to víš. :(

Nicméně – TRVÁM na tom, že jde o „stádní“ sdílení emocí/prožitků. Někomu stačí se „vyřvat“ při zápase, jiný to ještě „trochu vylepší“ po něm. Jako když solíš potravu – někdo nesolí vůbec, někomu stačí málo a další si pořádně nasype.

Nesouhlasím s tím, že je „chuligánům jedno“, zda-li jejich tým vyhraje nebo prohraje, tak to vůbec NENÍ (viz to sdílení), pravda ale je, že samotná hra NENÍ primárním faktorem.

Je zřejmé, že třeba ty osobně „nesolíš“ nebo „solíš málo“, takže ti to přijde nepochopitelné. Tomu rozumím, takových je ostatně většina. Kdybys ale tomu co píši ROZUMĚL, nepsal bys nic o boxovacím pytli, chápal bys jak nesmyslná rada to je. :)

Jinak – nesouhlasit s tím vybitím prostého lidu můžeš. Z historie ale víme, že kolektivní sdílení emocí je s námi od počátků civilizace a hraje významnou úlohu při stabilizaci společnosti. A tento fakt objevili všude NEZÁVISLE na sobě. Např. Aztékové v dobách před Kolumbem měli svůj vlastní dosti krvavý „fotbal“, kterému se kolektivně fandilo! Zab mě – nevím proč, ale TAK TO PROSTĚ JE!

Muffz

Já se „vysolím“ dost ve fitku, kde vyplavím všechny endorfiny, nepotřebuju k tomu ubližovat jiným lidem.

Mě spíš baví (nebo irituje, nevím), jak například baníkovci (mám pokaždé info i z kotle, jelikož mám pár známých holohlavých mlátiček, co se tam pokaždé řežou) zapříčinili sestup Baníku do druhé ligy svým vystupováním a devastováním stadionu. Jsou tak hloupí, že nechápou, že když zničí stadion, tak ho někdo za stovky tisíc musí opravit do dalšího zápasu, že dostává klub tučné pokuty a že pak nemá, z čeho platit hráče, a tak odchází do jiných klubů. Baník pak skončí se sestavou z juniorky a co má uhrát v první lize? „Fanoušci“ Baníku mohou za velkou část toho, jak se klubu (ne)daří. A vrcholem pak je, když se ultras rozhodnou protestovat a nechodí na stadiony, což bylo vlastně vysvobození pro normální lidi a fanoušky.

Baroš si tam mele o tom, že to je prostě Ostrava a že to tak má být, tomu je to jedno, má miliony na účtu a nemusí se bát o výplatu, navíc už hraje jen tak pro zábavu, takže to má tak trochu na háku, že se klub topí v dluzích.

Prostě pro mě jsou to lidi s menším intelektem, kteří nechápou, že každá akce má svou reakci. Nechal bych ty opravy zaplatit jim, třeba by se těm trubkám rozsvítilo a další den v práci za pásem by měli, o čem přemýšlet.

aliendrone

NJN – jak říkám, doba je jiná. Mně také přijde idiotské rozbíjení laviček, to NENÍ to, o čem píši. I mně uniká, jakou může mít někdo radost z „vítězství nad nad nábytkem“, plácat se po zádech a machrovat: „to jsme to těm lavičkám nandali“… :o :(

Asi generační posun – také si pamatuji, že když jsem byl mladý, nechápal jsem, co je na dechovce tak fajn a co mají „mumie“ proti (tehdy) moderní muzice… Teď jsem mumií já sám, takže možná proto tomu nerozumím. :)

orestez

Něco je v bedně?

anonym

Ono něco jiného je aktivní sport a něco velmi odlišného je jen vysedávání u bedny s pivem a popcornem s pocitem falešného hrdinství 🙂