Jak byste se rozhodli v referendum?

Kdyby bylo vyhlášené referendum o znovuobnovení ČESKOSLOVENSKA, jak byste se rozhodli? Já určitě bych byl pro ANO!
K této anketě mě inspiroval rozhovor na který dávám odkaz: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Fq1S_OCKVVQ

Nejlepší odpověď
GabcaB

Ano, jsem pro znovuobnovení

Další odpovědi
anonym

Ano, jsem pro znovuobnovení

Drap

Ano, jsem pro znovuobnovení

Jednoznačně pro. Bohužel, takového referenda se nedočkáme

Kelt

Ano, jsem pro znovuobnovení

Mám na Slovensku rodinu, kromě toho jsem tam pracoval a mám s mnoha lidmi lepší vztahy než tady s některými Čechy. Kromě toho jsou všude dobří i špatní lidé a nezáleží na národnosti. Ale takové referendum při současné orientaci naší politiky asi nebude.

Agneta

Ne, nejsem ....

Každý národ má nárok na samostatnost. Připojením by zase nevzniklo nic jiného, než federace, a tu již fakticky máme (EU) – v nejlepším provedení :DDD

pusinka50

Ne, nejsem ....

Ne, nikdy. Stačilo mi to „spolužití“ před rozpadem Československa a už to zažít nechci.
Posledních 10 min rozhovoru jsem vyslechla.

orwell

Ne, nejsem ....

Doplňuji:
Vyslechl jsem si celý komentář, ale nemám ze všeho úplně dobrý pocit. Například z něho cítím, jak jsme se (oba národy) milovaly a nějací dva lumpové – vlastizrádci nás svévolně rozdělili. Přátelé (zejména vy starší) zapátrejte v paměti a vzpomeňte si, který národ začal po roce1989 řvát. Češi to rozhodně nebyli, kdo začal rozbíjet společný stát!!! Vzpomeňte si na „slavný útok“ – Mečiar, Kňažko, Čarnogurský, na boje o název státu (pomlčková válka) na boje o vlajku, o hymnu a já nevím, co ještě. Vždyť to všechno probíhalo v TV před našimi zraky! Nekonečné znechuťující tahanice, které musí někde přece být uloženy v archivech a kdyby byl zájem, mohly by být např. místo týdeníků z 60. let uvedeny na obrazovkách. Nebo při návštěvě prezidenta Havla v Bratislavě, nelétaly tam náhodou vajíčka? A nebyl náhodou zasažen? A nebylo tehdy náměstí plné řvoucích lidí? Nebo se snad pletu a všechno bylo jinak? Vždyť to přece točily kamery a vysílala TV!
Také jsem v komentáři nějak nepostřehl zmínku o Slovensku jako fašistickém státu, který to táhl s Hitlerem i proti Čechům. Pletu se snad a je to všechno lež? Pamatuji se i na jisté vystoupení prezidenta Husáka v TV, kdy kromě jiného uváděl, jak je obtížné udržet smír mezi našimi národy a jak se musí velice obezřetně postupovat při rozdělování funkcí …. Vždyť přece v té době vznikl vtip, jak se kdosi ptá jistého slovenského politika: Jak je na Hradě? Odpověď byla: Na Hradě je dobre, ale pod Hradom je ještě vela Čechov. Omlouvám se, jestli to mám chybně napsáno, ale sdělná hodnota snad zůstává zachována.
Ne, naše národy se nikdy nemilovaly tak, jak je nám dnes předkládáno. Slováci vždycky toužili po suverenitě, svébytnosti a vlastním státu. Tak to prostě bylo. Já bych to dohromady už znovu nedával. Myslím si ale (pokud se do té doby nestane něco daleko horšího, což je velmi pravděpodobné), že se časem opět spojíme, aby se historie po nějaké době zopakovala. Vůbec ze mě nemluví nenávist, já osobně mám teď Slováky dokonce raději, než v dobách existence Československa. Nic přece nebrání dalšímu rozvíjení spolupráce, dobrých sousedských vztahů a vzájemné pomoci.
Horší věc je to, co zaznělo ke konci komentáře pana Valenty. O tom, kdo nám skutečně vládne a co je jejich cílem. A neberme to na lehkou váhu! Zde jde skutečně o rozpoutání války v Evropě a jej jedno, zda to bude díky IS, Ukrajině, na území České republiky nebo kdekoliv jinde. Z tohoto pohledu jsou nějaké drobné česko – slovenské rozmíšky pouhou prkotinou.

zjentek

(nejsem si jistý, nezajímá mne to...)

já bych hlasoval za znovuobnovení JEDNOTNÝHO SVĚTA! Jako tomu bylo, já nevím, třeba v pravěku

setapouch

Ne, nejsem ....

Kdykoli jim teklo do bot a citili prezitost parazitovat na nas, vzdy se chovali jako ublizeni bratia. Ale jakmile jim otrnulo a nasosali si dost, vrazili nam kudlu do zad. Copak to dvaktat nestacilo? Uz ted je jich tu plno a znovu na nas parazituji. Verim, ze nejsme tak blbi, abychom jim na to skocili potreti. Slovaky a sariu zde nechci.

arygnoc

Ne, nejsem ....

práve kvôli setapouch-om.
všetci takíto česi sa cítia ukrivdení, že „blbí slováci“ odišli.
a samozrejme vinu dávajú im, veď sú „blbí“.

ale vážne:
do jednej rieky sa dvakrát vstúpiť nedá.
nevie si predstaviť zasa búranie fabrík na slovensku, obnovenie (ako inak – českej) koruny…
slovensko už dávno nie je mladší brat, ale rovnocenný partner (nie iba v politike, ekonomike, ale i v hokeji a futbale).

v podstate sa nič nezmenilo – hranice neexistujú, niet čo riešiť.

;-Q

Mc Merkurion

Ne, nejsem ....

z videa mě stačila minuta,na víc nemam nervy,než se vyžvejkne a co se týče rozpadu >>>> slováci maj co chtěli,furt chtěli svoji svébytnost a pak se divili,pravda je,že mi slovenština nevadí,v hokeji je beru jako naše bratry,ale popravdě,do Tater daleko a nic jinýho tam nemaj >>> a bejt československo,co se změní,dyť tu máme EU,takže jsme vlastně zase v jednom státě,tak co chceš víc…

jepik

Ne, nejsem ....

Doplňuji:
Zase by jsme slyšeli, že se v Praze něco upeklo. Státní návštěvy jezdí jen do Prahy a ne do Bratislavy, starosti s Maďarama, cikánů tady už tady máme svých dost ještě ty slovenské. Slováci by stále něco vymýšleli (politici) , že se za ně rozhoduje atd. Normální lidi se domluví, ale politici se nedomluví ani v našem parlamentu, aby zákony byli pro lidi a stát prosperoval.

anonym

(nejsem si jistý, nezajímá mne to...)

Doplňuji:
Apokalypsa podle sv. Barbuchy.

gecco

(nejsem si jistý, nezajímá mne to...)

Spíše ne – nevidím důvod pro znovuvytvoření společného státu – ani politický, ani ekonomický…
😉
Samozřejmě – proti Slovákům án-blok nic nemám a blbci se najdou všude…

lota

Ne, nejsem ....

Myslím, že takto „ako bratia“ budeme vycházet lépe.

arygnoc

orwel:

„Také jsem v komentáři nějak nepostřehl zmínku o Slovensku jako fašistickém státu, který to táhl s Hitlerem i proti Čechům. Pletu se snad a je to všechno lež?“

keď si preštudujete materiály o vtedajšej politickej situácii, za túto vetu sa budete hanbiť.

iba stručný náčrt udalostí:
11. 3. 1939 prezident Hácha vyhlásil slovenskú autonómnu vládu.
13. 3. 1939 si hitler povolal tisa do berlína a dal mu na vybratie – buď slovensko dopadne ako čechy a morava, teda že sa tam zriadi nemecká okupačná moc a nasťahuje sa tam armáda, alebo sa vytvorí štát, ktorý vyhlási nemecku spojenectvo.
príliš toho na vyberanie nebolo, tiso telefonoval s háchom (nie so slovenským premierom karolom sidorom, ale s československým prezidentom!) a žiadal ho o radu.
14. 3. 1939 hácha v berlíne podpisuje mníchovskú dohodu.
15. 3. 1939 nemecko obsadilo čechy a moravu.

nuže?

z daného vyplýva, že slovensko (slovenský štát), i keby chcelo, proti čechom nemohlo ani prd, pretože vtedajšie čechy a morava (protektorát) boli územie ríše a tú slovenský štát územne musel uznať.

teda v danej situácii to bola jediná schodná cesta, slovenský štát vznikol na nátlak nemecka (hitler chcel, aby jeho vznik tiso oznámil v nemeckom rozhlase, čo tiso striktne odmietol).

;-Q

setapouch

Ano, toto jsou fakta. Ale opet jen cast faktu. Druha cast je ta, jak se slovenská armada aktivne ucastnila boju po boku wehrmachtu a luftwaffe. A to uz nebylo donuceni, to byla dobrovolna aktivita. Takze to, co napsal orwell v podstate sedi. I kdyz se to fasistickym potomkum nelibi.

arygnoc

citujem:

"Slovenská armáda byla s přispěním domácí kolaborace a na pokyn z Berlína zatažena také do války proti SSSR, a to tzv. „rychlou skupinou“. Ta měla 59 důstojníků, 27 poddůstojníků a 1.824 vojínů. Měla též 47 tanků, 3 obrněná auta, 183 nákladních a 49 osobních aut. Hranice SSSR překročila 25. června 1941. Po doplnění byla přeformována na rychlou brigádu. Zde již bylo zařazeno 117 důstojníků, 39 poddůstojníků a 3.390 vojáků. Během bojů o Lipovec padlo 75 Slováků, 167 bylo zraněno, 17 bylo pohřešována o dva padli do zajetí. Plukovník Turanec si zapsal do svého deníku: „Mužstvo je v podstatě zbabělé. Jakmile Rusové zahájí palbu, utíká. Důstojníci jsou při útoku vzadu, ale při ústupu jsou v prvních řadách“. (str. 93)

Na německé naléhaní muselo Slovensko zvýšit podíl v boji na slovenské frontě, byla proto vytvořena rychlá divize. Ve svém stavu měla 19.1.1942 57 důstojníků a 5.956 příslušníků mužstva. Rychlá divize vlivem vývoje mezinárodní situace, která byla Německu nepříznivá, a pod bezprostředním dojmem ze Slovenského národního povstání, zaznamenala velký počet dezercí a byla nefunkční. Její stav se snížil na 2.300 mužů. Nedostatkem práce výše uvedených autorů je neznalost přesných počtů dezertérů, což vyniká ve srovnání s jinými statistickými údaji o slovenské armádě. Je to zřetelná absence znalosti sovětských archivních pramenů, dnes by již mohly být bez větších problémů přístupny. V celém díle je i ze slovních komentářů jasně vidět, že autoři čerpali z úředních informačních zdrojů, ze spisů bratislavské vlády i ministerstva obrany slovenského státu, ale ani v závěrečném seznamu nejsou zmíněny a patrně ani jiné archivní fondy úřední provenience uvedeny. To snižuje hodnotu této knihy, které chybí i další složky pomocného vědeckého aparátu, například věcný, místopisný a osobní rejstřík. Rozhodně by to prospělo k rychlejší orientaci po celé publikaci.

Z hlediska politologického je vhodné ocenit, že i převážně pouhý popis politického dění pravdivě zjišťuje dnes často zamlčovanou skutečnost, že „ protifašistické síly byly velmi aktivní a angažovány v zápase s domácím i německým a maďarským fašismem“. Pozitivně jsou hodnoceny partyzánské jednotky, které představovaly „úctyhodnou bojovou sílu“ (str. 132). Oba autoři pravdivě uvádějí, že během Slovenského národního povstání docházelo k politické snaze ovlivnit dění na Slovensku z londýnské exilové vlády i z moskevského centra KSČ.Rozbor podnětů, příčin a podmínek uvedeného jevu tu ovšem nenajdeme. Na jednu stranu je to škoda, na druhou stranu je to lepší, než číst nepravdivé a falešné fráze, kterými řada publicistů vymývá mozky nejmladší generaci. Naši autoři se podobných nečestností nedopouštějí. Nicméně uvádějí mnoho nových poznatků k česko-slovenské problematice z let druhé světové války. A to lze pozitivně ocenit. Jen jako příklad uvádím, že generál Viest mohl proti německé ofenzivě postavit jen 18 pěších praporů, 27 dělostřeleckých baterií, 3 obrněné vlaky, 12 lehkých tanků, 20 letadel a 60.000 vojáků, včetně mobilizovaných a asi 12.000 partyzánů. (str. 126)"

viac na http://www.ces­kenarodnilisty­.cz/clanky/vlad­ni-vojsko-a-slovenska-armada-1939-1945.html

pokiaľ budete argumentovať slovami „opet jen cast faktu“ bez relevantných údajov, táto diskusia stráca zmysel.

lebo hádžete iba urážky a svoje domnienky pozliepané z nedostatočných dojmov, fikcií a domienok, ale nepredkladáte fakty, najlepšie i zdroje.

neviem si predstaviť, že by p. hácha 14. 3. 1939 hitlerovi povedal nie, čo by bolo.
a tak isto si neviem predstaviť, čo by bolo, keby deň predtým povedal p. tiso hitlerovi povedal to isté.

bolo to v danej situácii najrozumnejšie rozhodnutie (tisovo i háchovo), inak by nás čakal neskorší osud poľska.

;-Q

setapouch

arygnoc: ty to v té hlavě fakt nemáš v pořádku. Prý dvakrát do stejné řeky… Proč teda Slováci koncem války tak vehementně chtěli obnovit Československo? Proč jste raději nezůstali fašistickým státem až do konce? Proč jste se po listopadu '89 opět odtrhli?

A mimochodem, ano, všichni blbí Slováci odešli. Někteří do Británie, že? Jiní k nám. Ale všude vysávají systém. Nebo snad můžeš ukázat jediného Čecha, který bere slovenský důchod?

Za tvé lži by se ani Goebbels nemusel stydět.

arygnoc

opäť máte možnosť nadobudnúť vedomosti:

košický vládny program neobnovoval československo, ale bolo to vyhlásenie slovenskej svojbytnosti (5. 4. 1945 – http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=Ko%C5%A1­ick%C3%BD%20vl­%C3%A1dny%20Pro­gram ).
československo v medzinárodnom práve nikdy nezaniklo (i keď protektorát a jeho priemysel pracoval pre ríšu a slovenský štát bol spojencom ríše).

o nejakom odtrhnutí slovenska od československa v roku 1989 nič neviem.

mnoho slovákov berie české dôchodky nie preto, že by vysávali český systém, ale preto, že v československu na území dnešnej čr pracovali, alebo po roku 1993 v čr.

nebudete mi veriť, ale do británie som odišiel za svojou partnerkou, a nie preto, aby som vysával tunajší sociálny systém.
svoje podnikateľské aktivity v čr, sr, maďarsku, taliansku a británii udržiavam v činnosti, nepotrebujem vysávať ani český, britský či slovenský sociálny systém.

som zvedavý, aký budem mať český dôchodok za tie neskutočné peniaze, ktoré do českého rozpočtu odvádzam.

;-Q

setapouch

Á, další diskusní miliardář. Sorry, ale tvoje výmysly zajímají možná tak někoho v blázinci, ale mne opravdu ne.

Bohužel, aktuálně nevím, jestli jsi skutečně tak hloupý, že nedokážeš číst nebo je to součást tvé lži, ale patrně spíš ty lži. Takže si najdi co košickému programu předcházelo, zejména škemrání v SSSR. A co se polistopadového vývoje týká, to už je fakt na pováženou, co tu píšeš za ptákoviny.

Jak říkám, za tvou propagandu by se Goebbels nemusel stydět. Vybrat si jen to, co se ti hodí a co se nehodí, to zamlčet nebo popřít, jak typické.

arygnoc

si skutočne magor.
ty si myslíš, že každý, kto podniká je miliardár?

ad kvp – tomu predchádzala mníchovská zrada a zssr bola jediná krajina, ktorá bola ochotná okamžite prísť na pomoc.

tak učinila i pri snp (česi nekládli nemcom žiadny aktívny masový odpor, až keď bolo všetko rozhodnuté tak začali v prahe stavať barikády),

tak zssr učinilo i keď česi zprasili frontálny útok ča na berlín svojim pražským povstaním (zbytočné povstanie, ostávalo im iba pár dní počkať, ako čakali pod perinou celú vojnu) a škemrali o ruskú pomoc – ča sa musela od berlína vracať, aby prahe pomohla. toľko história.

podobne i ponovembrová história – prvé čo bolo, českí politickí predstavitelia (na idealistický popud p. havla) v rámci konverzie začali likvidovať slovenský priemysel, pričom zbrojná výroba v čr ostala nedotknutá.

mám silné obavy, že to máš v tej svojej hlavičke troška popletené – spájaš si nedostačné informácie do šovinistických prdov.
typický prejav nevzdelanca.

;-Q

setapouch

To si urcite nemyslim, ale tií, kteri se svym majetkem chlubi na Netu obvykle nemaji ani vindru. Ale na Netu je kazdy miliardar, proto jsem te tak nazval.

Nastuduj si neco o jednanich v Moskve. O SNP a odporu v Protektorate uz jsme spolu mluvili – SNP zacalo, když uz byla Ruda armada za kopci. Navic, jeho vyznam je… prinejmensim pochybny. Coz sice plati i o kvetnovem povstani v Protektorate, ale podminky v Protektorate a v kolaborantskem rezimu byly silne rozdilne. Ovsem to, co placas o Berlinu a povstani, to je na preshubu, takze se modli, at se nikdy nepotkame.

Takze znovu, nastuduj si historii, tyto tve nesmysly se fakt nedaji cist. A az se naucis alespon zaklady, ozvi se v PM. Do te doby nemam chut ztracet cas s hlupakem.

arygnoc

tak sa nebav sám so svojimi srgumentami.

totiž:
12. 12. 1943 bola podpísaná Zmluva o priateľstve, vzájomnej pomoci a povojnovej spolupráci medzi ČSR a ZSSR (podpisovala ju delegácia londýnskej exilovej vlády čsr).
súčasťou tejto zmluvy bol i výcvik partizánskych organizátorských skupín a ich presun na Slovensko.
25. – 26. 7. 1944 prebehol prvý výsadok týchto inštruktorov, neskôr ďalších.
snp bolo pripravované a plánované a prepuklo vtedy, kedy malo (28. 8. 1944), aby uľahčilo prechod sovietskych (1. ukrajinský front, 1. gardová armáda, 38. armáda (veliteľ ludvík svoboda)) vojsk cez karpaty (karpatsko-duklianska operácia).

hm.

;-Q

a už dosť, musím zarábať miliardy, nech sa môžem na nete pochváliť.

anonym

Než jste se rozhodli jak hlasovat, měli jste si poslechnout rozhovor, zvlášťě 10 minut před koncem. Tam je, jaký dopad by to mělo i pro oba státy. Střílet od boku dělají jen kovbojové!

arygnoc

na jútúb nechodím – a niečo počúvať, čo má asi viac ako 10 minút, sa mi vôbec, ale vôbec nechce – nepoviem, odkaz na dvoj-trojminútový príspevok, ale takto dlhé???

v každom referende ale ešte existuje tretia možnosť – nezúčastniť sa ho.

;-Q

zjentek

ono jde vo to, jestli k tomu, abych skutečně věděl, zda si přeji čechy se slovákama jako jeden národ, musím sledovat, číst, či poslouchat jakýkoliv média ..nebo názory, chceme-li