n_kodies

Jít na vysokou školu?

Mám problém se rozhodnout zda jít na vysokou školu. Popravdě se mi nechce být další 4 roky ve škole, ale abych toho pak nelitovala. Co myslíte?
(prosím nepište že je to moje věc, chci znát názor ostatních…)

Nejlepší odpověď
Edison

Nojo, ale ono to rozhodnutí je jen a pouze na tobě.

Další odpovědi
Dochy

Neznáme Tě, nevíme nic o Tvých cílech a tužbách. Pokud chceš být švadlena, vysokoškolský diplom nepotřebuješ (ale proč si nepřečíst Vergilia v originále?)

Pokud chceš pracovat jako lékařka nebo třeba v chemickém výzkumu, pak VŠ potřebuješ.

Znám lidi, kteří měli skvělý prospěch na základce, ale chtěli dělat řemeslo, tak šli na učňák (jen si pak třeba dodělali maturitu).

quizzi

Jen běž. Vysokoškoláků máme pořád málo. Nenech si ujít krásná léta strávená na vysoké škole, na která budeš vzpomínat po celý zbytek života.

elkon

Před lety se říkalo, že ten šašek Havel, chtěl natlačit všechny na vysoké školy, ale nedošlo mu, že je také potřeba řemesel. Na ty vysokoškoláky musí také někdo vydělat.

Funna

s minimem informací, které jsi nám podala, se dost špatně radí…
vůbec netušíme jakou máš dodělanou školu a co chceš v životě dělat dál a taky kde bydlíš…ono se to zdá jako nepodstatné, ale i to hraje svou roli, protože pokud jsi z místa, kde je relativně dost pracovních míst (velké město), nebo z nějaké místní Lhoty, kde o práci nezavadíš, tak tím, že půjdeš na výšku, které jsou je ve větších větších městech, získáš trochu rozhled a možnosti přivídělku, pokud jsi z většího města, tohle se tě už netýká…jinak vysokoškoláku máme víc než dost hlavně v humanitních a ekonomických oborech…ti už teď nenacházejí pořádné uplatnění…takže jestli chceš jít na nějakou takovou, tak radím nechoď…pokud chceš ale na nějakou s technikým zaměřením, tak tam bych tě poslala…má to jen jednu nevýhodu…přechod ze střední na technický obor je docela skok, chce to učit se, jinak prvákem jen tak lehce neprojdeš…
tak, info máš dost, teď už je to fakt jen na tobě…a mimo jiné…
PS: která výška je jen na 4 roky? já znám jen 3 roky bakalářské (popř. 4) a 5 let (nebo 6) magisterské…