Maki-H

Jakou si vybrat Vysokou Školu?

Jsem v prváku na gymplu, a přemýšlím, na jakou vysokou školu v budoucnosti jít. Baví mě biologie a chemie a těmto oborům bych se chtěla věnovat. Nchci však být ani učitel ani doktor. Jaké mám ještě možnosti?

Odpovědi
gecco

Máš nejméně 2 roky (pokud jde o čtyřletý gympl) času si školu vybrat – takže si

  1. ´vymysli´ profesní obor („doktor“ – myslíš lékař? 😉 – možností je, s tvými zájmy, vcelku dost
  2. vyber školy, kde jej lze studovat (podle informací z webu, známých…)
  3. navštiv ty školy (pořádají pro zájemce o studium ´dny otevřených dveří´)

zelí

Chemicka fakulta. Tam se podivej co maji za obory. Osobne bych sel na „výbušniny“. Ale holka to asi vidí jinak.

danuse1

Já jsem chtěla být vždy učitelka, pak jsem po střední šla pracovat a zjistila jsem po roce, že nechci učit, ale být managerka. Nastoupila jsem studovat přímo obor management na škole UAM Brno a musím říct, že studium mě baví