xylofon15

Mohu jít po dokončení střední školy a maturitou na jakoukoli vysokou školu ?

Mohu jít po dokončení střední školy a maturitou na jakoukoli vysokou školu nebo už na základě toho, že jsem studoval informatiku tak nemohu být třeba pilot ?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Když máš maturitu a uděláš přijímací zkoušky ( + splňuješ další náležitosti ), tak můžeš studovat třeba teologii 🙂
Doplňuji:
Dobře si to rozmysli. Znám člověka, který má vysokou školu, pilotní zkoušky na dopravní letadla a nemůže najít zaměstnání. Asi je jich víc, než je zapotřebí 🙂

Další odpovědi
Lucijej

Žádná VŠ nepředepisuje, z čeho máš mít maturitu. Otázkou zůstává, jestli uděláš přijímačky, když jsi studoval něco jiného.
Nemyslím, že by na pilota by byla potřeba VŠ.

mishen

Myslím si že jo ale musíš něco o tom oboru alespon trochu vědět