DaliborCajka

Jelikoz je člověk součástí přírody… Je vymírání druhu jeho vlivem jevem přirozeným?

Nejlepší odpověď
Fyzik

Pokud se na to díváte ryze tímto pohledem, pak musíte přiznat, že i jaderná bomba je součástí přírody, i smrt všech na planetě je součástí přírody :) Ale je to věc pohledu.

Další odpovědi
beer

Určitě není, člověk se totiž chová jakoby do přírody ani nepatřil.. ☹

anonym

Určitě není.V přírodě žádné zvíře nezabíjí svůj druh kvůli dědictví, kvůli nenávisti atd.Když v přírodě zabíjí zvíře, tak je to z hladu nebo při potyčkých o samici, ale nikdy ze zištných důvodů.
A jelikož člověk narušil koloběh přírody (vyvraždil zvířata v posloupném potravinovém řetězci), tak člověk je NARUŠITEL přírody.Zrovna tak různé silnice, dálnice, přehrady a stavby kvůli pohodlnému života člověka zhoršují zvířatům jejich život v přírozeném prostředí, tak stále je člověk nevhodným článkem přírodního cyklu.

zjentek

to se mně moc nezdá, že bych byl součástí té dokonalé přírody. Něco mě sice ve škole učili o evoluční biologii, ale já tomu nevěřím :o

Reezo

Tohle je zajímavá otázka, protože jsme ani nepřišli, kde jsme se tu vzali 🙂 Ohledně této otázky panuje velká neznámá už řadu let a i v dnešní době to nenechá spát nějakým vědcům. Jinak Člověk je podlemě schopný žít jakýmkoliv způsobem si nastaví. Momentálně několik staletí jede furt stejný systém, který vede ke korupci, násilí a nepokojům. U žezla moci v dnešní době je hlavně materializmus a vidina se obohatit, abych se měl dobře. Navíc člověkovi se moc nechce vracet to co si vezme a pak to takhle vypadá. Vymírají nám druhy zvířat, zhoršuje se kvalita ovzduší a vody. Lidstvo si škodí a zpomaluje se svou nejednotností.

Kelt

Existují určité zákony, které platí všude a vždy. Tím myslím zákon jednoty a boje protikladů, zákon negace negace a zákon přechodu kvantitativních změn v kvalitativní, které můžeme poznat v různých zákonch přírodních, právních a pod.
Když zrychlím vývoj, pro pochopení situace, je zde tento příklad.
Skupina lidí se živí zěmědělstvím, má pole, pak obilí, a aby více sklidili, potřebují další plochu. Vypálí les, zabijí zvířata, atd. Pak vznikne město, více lidí, rozrůstání,
aby mohl člověk se roztahovat, tak zabírá místa slabším a ty likviduje – ať jsou to zvířata nebo lidé. Mohl bych se tady rozepsat o obchodu, prodeji, ceně zboží atd.
Lidský zásah do přírody mění přírodu, ohrožuje živočichy a způsobuje vymírání.
Někde přes les udělají cestu, aby se lidé mohli dostávat z jednoho místa do druhého, a přitom zničí les a živočichy v něm. Co je přirozené? Budování cest, ekonomika, nebo uchování zvířat? Podobné dilema je v Bílé nemoci od K.Čapka.
Lidé pracují v továrně na zbraně, aby měli práci a obživu a přitom vyrábějí něco, co jiné hubí. Co je správné, přitozené, nebo jak to nazvat. Ale myslím, že jednoznačná odpověď neexistuje. LIdstvo mohlo zůstat v jeskyni, na stromech atd.