Jehla do gramofonu

Dobrý den,
potřebuji sehnat novou jehlu do gramofonu UHER Compact 70, nevím ale jaký typ tam patří.
Petra Bělohlávková

Nejlepší odpověď
mosoj

http://www.mrsty­lus.com/uher-compact-p-15681.html

Další odpovědi
Hlada

Chtělo by to vědět typ vložky. Jestli je tam magnetodynamická od nekterého renomovaného výrobce tak se poptejte v obchodu, který jsem dal do odkazu. Jestli je tam krystalová, tak učitou možností by byla náhrada vložky tuzemskou VK4302, která se dá běžně koupit, ovšem za nekřesťanskou cenu.

Koukám, že mosoj ji našel. Dobrá práce.

Zdroj: http://www.por­tes.cz/

lexx

Pokud je přenoska magnetodynamická, montovaná na 2 šrouby osově vzdálené 12.5 mm (tzv.půlpalec, 4 vývody) (předpokládám že stroj UHER ji má) tak se vyplatí koupit novou, doporučuji typ Ortofon OM B5, Nagaoka JT 411, Sony VL 48 G nebo Audio Technika AT 91, ceny 500–800 Kč za kompletní přenosku + hrot. Při další výměně stačí dokoupit jen hrot (ostatní se neopotřebovává) a to je cca 50% ceny přenosky. Nutno však vyvážit ramínko, nastavit přítlak (svislé síly na hrot) a kompenzaci dostředivé síly (anti-skating) pro znalce je to hračka, obraťte se na něj. Nový diamantový hrot přehraje asi 1000 desek.