filip.v

Kde sehnat jehlu do Tesla gramofonu?

Mám doma funkční gramofon Tesla NZC 040 ale bohužel bez hrotu, který je v klasických obchodech už k nesehnání a všude mě odkazují na nadšence, nebo bazary. Nevíte někdo kde bych mohl sehnat hrot (jehlu, chvějku) do tohoto gramofonu. Předem díky všem za odpovědi.

Nejlepší odpověď
tom004

Na AUKRU,úplně bez problémů.A jsou tam k mání i ekvivalenty „jehel“,které se už nevyrábí.Mám stejnou Teslu,plně funkční,a kupuji je tam.Cena je cca 400,– Kč.
Doplňuji:
Michal Kole: a proč ne,nakupuji,i občas prodám,tam už několik let,a zatím bez jediného problému.

Další odpovědi
Elk

Musím se zastat Aukra – tom004 má pravdu – taky tam prodávám i nakupuji a málokdo si dovolí udělat podraz – dostane špatné hodnocení a je vyřízený. Pokuď by se Ti ta jehla, nebo celá přenoska nepovedla sehnat, pokusím se podívat do svého skladište, snad tam ještě nějakou najdu, stačí napsat na můj email. P.S. Mám rád lidi, kteří poslouchají staré LP, SP i EP desky.

Hlada

NZC 040 má krystalovou vložku, takže s hrotem bude problém. Hroty, které se prodávají jsou jen pro magnetodynamické přenosky. Běžně se prodávají celé vložky VK4302, ceny jsou ale vysoké. Zkuste zavolat do prodejny v odkazu.

Zdroj: http://www.por­tes.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=5&I­temid=5

Michal Kole

Na aukru bych zrovna nenakupoval, zkusil bych nějaké audiofily, elektroniky, bazary

zrovna na poradně žive má jeden člověk s aukrem problém a není to poprvé co čtu, že má někdo s aukrem problém

http://www.zi­ve.cz/poradna/au­krocz-vydira-o-penize---davejte-si-pozor-take/sc-20-cq-456293/default­.aspx?consultan­swers=1

tom004

Pro Michal Kole: Ten problém se týká provizí,nikoli,ná­kupu a prodeje.A poněkud mne zaráží už jenom ta zmínka o dlužné částce uživatele.Kdo ví,jaká je skutečnost.

tom004

Odkaz je na možnou náhradu vložky.

http://elektro­.aukro.cz/gra­mo-prenoska-omb-5e-tesla-gramo-i1711931314.html