annas

„Jeden za všechny, všichni za jednoho…“ Kterého dnešního jubilanta a které jeho dílo vám připomenou tato slova?

Psal, psal, mnohdy na úkor kvality …

Nejlepší odpověď
arygnoc

Dumas, Alexander st.

  • Francúzsko
  • 24. 7. 1802

† 1870
spisovateľ a dramatik.
Syn Alexander ml.

Bibliografia:
Muž so železnou maskou
1843: Gróf Monte Christo (príbeh Edmonta Danteho)
1844: Traja mušketieri (na pokračovanie v parížskom Le Siecle)
Traja mušketieri po dvadsiatich rokoch
Traja mušketieri po desiatich rokoch
Kráľovná Margot
Bieli a modrí
Tovariši Jehuovi
1868 – 1870: Rytier de Sainte-Hermine (nedokončený román, vychádzal časopisecky v denníku Le Moniteur universel od 1. 1. 1869 do 30. 10. 1869, spolu s románmi Bieli a modrí a Tovariši Jehuovi, voľná trilógia).

Zdroj: heureka.tym.sk/dnes­.php

Další odpovědi
Drap

On také velice často nepsal sám. Celé pasáže jeho knih, někdy i celé psali jeho žáci v jakési psací manufaktuře. Dost často jen podepisoval. Ale i tak – klobouk dolů před ním.

dědapetr

Alexandre Dumas, vlastním jménem Thomas Alexandre Davy de La Pailleterie (24. července 1802, Villers-Cotteréts – 5. prosince 1870, Puys) byl čelný francouzský prozaik a dramatik období romantismu. Proslavil se především historickými dobrodružnými romány. Mnoho jeho děl bylo několikrát zfilmováno.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­lexandre_Dumas_star%C5%­A1%C3%AD
Doplňuji:
Dílo je „TŘI MUŠKETÝŘI“ ač byli čtyři.