Avatar uživatele
rob1

Je má výplatní páska správně? Podrobnosti níže.

U firmy pracuji druhý měsíc. Je tato výplatní páska správně? Je možné, aby zaměstnavatel do vypl. pásky nezaznamenal počet dní dovolené? Proč mi podle online kalukačky čisté mzdy vyjde jiná častka než ve výplatní pásce? Pracuji na HPP. O exekuci vím…

Proč tam nemám slevu na poplatníka?

Děkuji za odpovedi

Zajímavá 0 před 2392 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Nebylo by lepší se na případné nesrovnalosti zeptat raději zaměstnavatele?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Osobně si myslím, že je to v pořádku. Pracuješ druhý měsíc, na dovolenou ještě nemáš žádný nárok.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Nárok na dovolenou máš až po určité době a ne druhý měsíc, slevu na poplatníka tam nemáš asi proto, protože jsi nepodepsal prohlášení k dani z příjmu – růžový papír, popř. jsi nepožádal – nezaškrtnul, že slevu chceš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Co Vám vychází v online kalkulačkách?

Sleva na poplatníka:
Je možné, že jste nepodepsal prohlášení k dani z příjmu, nebo
že jste nastoupil později než první kalendářní den v měsíci.
Sleva na poplatníka se srovná po skončení roku v rámci ročního
zúčtování daně z příjmu nebo daňového přiznání.

Daň mi vyšla o 6 Kč nižší (6.774 Kč) a čistá mzda o 6 Kč vyšší (23.218 Kč).

Na (ne)uvedení nároku na dovolenou ve výplatní
pásce se budete muset zeptat zaměstnavatele.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pucipuci

Nevím, já měla údaj hned. Vždy tam mám " počet dnů 20" a pod tím skutečný nárok,např 1.5 dne. To jsem měla hned v pásce po prvním měsíci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

JájsemRaibek: „Nárok na dovolenou máš až po určité době a ne druhý měsíc“

Tohle je trochu složitější. Nárok na dovolenou máš hned od začátku pracovního poměru (téměř). Druhý měsíc už téměř určitě ano… jen se nepočítá podle odpracovaných měsíců, ale podle odpracovaných dní : „Pokud jste v daném kalendářním roce pro zaměstnavatele neodpracovali ještě ani šedesát dnů, máte nárok pouze na dovolenou za odpracované dny: na dvanáctinu roční dovolené za každých jednadvacet odpracovaných dnů.“

S tím že o čerpání dovolené stejně rozhoduje zaměstnavatel (ale lze vyčerpat i víc, pokud je předpoklad že si zaměstnanec danou dobu „vyslouží“ a v případě dřívějšího ukončení prac. poměru je možné to doúčtovat)

před 2392 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek