KristovaNoha

Je vůbec na smíchu něco škodlivého?

Přijde mi že snad ne, zlepšuje náladu, zahání strach, těší a přenáší se na přátele a nepřátele rozčiluje, obecně šíří pozitivní energii a lidé vám více věří a jsou k vám otevřenější a ještě k tomu dobře vypadáte :D

Existuje vůbec něco špatného na smíchu?

Nejlepší odpověď
annas

Jiří Žáček „Smích léčí, ale jen ty, kteří se umějí smát.“

Je vhodné smát se na pohřbu? Ale za jiných okjolností,m třeba při setkání, může být smích nevhodný, často začíná falešným úsměvem,, který na rozdíl od upřímného trvá krátce.

Zpravidla může smích odbourat strach, vyvolává pozitivní náladu, prodlužuje život.

Na druhé straně se mně nelígí, když se člověk směje za každou cenu někomu, kdo je rádoby vtipný často vulgární. Nechápu někdy, jak se mohou smát diváci při natáčení některých pořadů.

Při smíchu lidé odhalují svou povahu třeba tím, že se vysmívají druhému.

Jako vše, má i smích své zápory. – ironický smích, ubližuje smích v nevhodnou dobuu, nesmát se při jídle, může zaskočit a skončit špatně.

!Kdo si neváží smíchu člověka, pohrdá jím; vážné bývají pouze lež, přelud, zámika! Stanislav Brzozowsky.

Další odpovědi
led

Ano, môže vám vypadnúť zubná protéza.
Na druhej strane, tým rozosmejete ľudí okolo, za predpokladu, že im nešéfujete.
PS.
úprimný smiech lieči, uvoľňuje stres.
neúprimný a škodoradostný smiech sú skôr k plaču.

Drap

Ne, smích je pozitivní. Jsou jen chvíle, kdy neni smích na místě. Třeba pohřeb.

Kepler

Dobrá nálada a smích je lepší než deset felčarů. Ale smích při udělování řádu Klementa Gottwalda za vynikající práci by byl považován za provokaci.

iceT

Myslím, že lze umřít smíchy.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/da-se-smichy-umrit-rika-se-to-ale-vite-ze-by-se-to-opravdu-nekomu-prihodilo

marci1

Platón prohlašoval smích za škodlivý, protože odvádí od důležitých věcí. 🙂
Na smíchu je „špatné“ snad jen to, že je nakažlivý a pokud člověk dostane záchvat smíchu, tak to odnese břicho. Se smíchem na věčné časy a nikdy jinak! 🙂

ivzez

Podle Karla Čapka je humor solí země
a kdo je jím dobře prosolen, uchová se dlouho čerstvý.

Podle mne na smíchu není nic škodlivého ani špatného.
Jen je potřeba vědět, kdy a kde je vhodné se radši nesmát
(měli bychom brát ohled na své okolí).

K předchozím odpovědím:
Výsměch nevnímám jako smích.

zjentek

Jo, můžem při něm vypadat strašně, což může být i tak komické, pokud se ovšem, jak se praví, nepodobáme přihlouplému ;)

Smackdown

Morálka tam kde to není vhodné nedoporučuji.