pusinka50

Stalo se vám někdy, že jste vůbec nespali třeba 36 hodin nebo i víc? Jak jste se pak cítili?

Já ted právě bdím 32 hod beze spánku a spaní nikde, jen hlava pobolívá z nevyspání. Určitě si někdo šťourne, že u notebooku se těžko usíná:-)
Ale nechci se mlátit v posteli 3 hod marně, čekám až přijde aspoň zívání a malinkatej náznak spánku, ale ten teď asi na druhý polovině polokoule a sem ke mně se mu vůbec nechce.:-)
Doplňuji:
Hlásím, že jsem ještě stále vzhůru, 39 hod:-)Moc dobře po duši mi z toho ale není. Jojo v mládí šlo. Teď spím, když můžu, klidně 9, 10 hod vcelku. Mám velký problémy s usínámím a tím pádem s ranním vstáváním. To má skoro každý, jasně, ale u mě je to extrémní. Mám nějak dlouhodobě všelijaké starosti, které vyžadují řešení, tak se to v noci omílá v hlavě a v těch vedrech teď jsem usínala až nad ránem, až se aspoň trošku ochladilo. Potřebovala jsem dnes ráno něco vyřídit a nešla jsem spát a čekala jsem dnes velký útlum a brzký spánek a ono nic. Vana na mě neplatí, v noci lézt do vany se bojím že abych vylezla a meditační hudbu nemám a nemám si ji ani z čeho pouštět, ale myslím, že by mě jen rušila. Kdybych věděla, že budu takhle vzhůru, tak jsem od odpoledne pila kotle meduňkového čaje:-) Ale to neřešte, snad neprodělám total vyčerpání a změnu osobnosti:-) Zajímají mě jen vaše zkušenosti a jak to na vás působilo, jak jste to udělali, aby se vám nepřevrátilo spaní apod.

Nejlepší odpověď
iceT

Stalo se několikrát,ale vždy to bylo kvůli práci,jednou jsem šla do práce 29.prosince na odpolední a vrátila jsem se 31.prosince dopoledne.Cítila jsem tehdy jak přejetá parním válcem,ale co,byla jsem mladá a organismus si to přebral po svém,dnes bych to nedala a vykulila bych se.Jakmile nemám svých zhruba osm hodin spaní,tak je se mnou ámen.
Zkuste si lehnout,zavřít oči a zaposlouchat se nějaké jemné tiché a uklidňující hudby a třeba usnete.

Další odpovědi
Damiana

Asi jsi dobře odpočatá nebo je tělo ve stresu. Nervozita může způsobit poruchu spánku, ale podle tvých indicií to na depku nevypadá. 🙂
Někdo je i meteosenzitivní a tak tě třeba „dostala“ další změna počasí. Pokud se ti nechce zalomit, nenuť se. Napij se hodně vody, přestane tě pobolívat hlava. Můžeš si také vytvořit tzv. vhodné podmínky. Relaxační koupel, příjemná hudba, svařené mléko s medem (někdo sází na vylepšení panáčkem whiskey)…
Já kdysi bývala také v klidu vzhůru i dva dny po sobě, prostě se mi nechtělo spát, a nic se nedělo. Je pravda, že jsem se nezastavila, ale unavená jsem nebyla! Myslím, že poznáš, až tě navštíví Mr. Sandman. 🙂
Doplňuji:
Takže přece jenom nervy! Znám takové vyčerpání, kdy ne a ne usnout, protože mozek pořád šrotuje – hlavně, když jsou nějaké starosti nebo se táhne něco dlouhodobě nevyřešitelného… S tím ale nic moc nenaděláš, tělo si poradí samo. Aź budeš opravdu vyčerpaná, usneš. Myslím, že to musí přijít fakt samo od sebe, nejsem zastánce chemie, takže tabletky ti za sebe nedoporučím.
Pozor i na jiné umělé stimulanty (káva, čaj, čokoláda, těžké jídlo, ostré koření…).

briketka10

taky jsem kolikrát nespala i déle, když jsem chodila s kámoškou tancovat v pátek pak rovnou do práce a v sobotu nanovo..
potom i kvůli práci v marketingové firmě, když bylo moc práce tak jsme jeli všichni dvě tři noci v jednom kuse, skoro jsme tam i bydleli, ale tahle práce mě nejvíc bavila, cizí firma, šéf byl věčně pryč, kafíčko zdarma pití taky ve vedru, to třeba někde není, vilu jsme měli pro sebe, bylo to vážně bezva, únavu jsem ani necítila, protože jsem si mezi prací odpočala a hlavně kde je dobrá nálada a hraje hudba tam se dobře pracuje, zaučovali jsme studenty jak mají vyplňovat dotazníky, které jsme jim dávali, na starých PC s DOSEM jsme zadávali čísla, písmena z těch dotazníků a nacionále občanů co se účastnili různých průzkumů, pak jsme sledovali reklamy jestli jsou celé nebo zkrácené a to se dokumentovalo..
takovou práci už nikdy mít nebudu áchjo ☹
Doplňuji:
no a dnes, když to doma osolím, tak by mě asi sousedi rádi neměli, naštěstí žádné nemám 🙂
můžu si tu udělat pěknou diskošku, ale vyhrávám většinou odpoledne, abych neslyšela na zahrádce řev cikánů..
nebo se dívám na filmy do rána jsem noční pták..

Hykam

V mládí i víc 🙂
V pátek večer disco, návrat v sobotu v 7 hodin ráno a hurá do práce.
V sobotu večer disco, návrat v neděli v 7 hodin ráho a hurá do práce, ale to už jsem jel jenom na Red Bull a i tak, když jsem se jenom posadil, klapky šli okamžitě dolu 🙂 a takhle víkend co víkend.
Dneska bych to už nedal. Dneska mám pro změnu problémy s usínáním, něco jako Vy, do 1 do 2 hodin ráno se převaluji a ráno se budím v 5, starosti udělají své.

dědapetr

Když jsem onemocněl zápalem plic ,tak jsem v nemocnici nespal 92 hodin v kuse a i když mě dávali léky tak to nezabralo.Pak jsem spal každou chvilku jak to bylo možné.
Po té době nespavosti jsem se cítil příjemně unavený.

Kohut57

Jednou jsem nespal 72 hodin a úplně se mi změnila osobnost. Sám to samozřejmě nemůžu posoudit, protože jsem sotva vnímal, ale z vyprávění , to musela být hrůza. Totální vyčerpání a zmatenost smyslů. Horší je už jen spánková apnoe nejvyššiho stupně. I to jsem zažíval určitou dobu. Nebýt manželky , už bych tu dávno nebyl. Zachránila mi život správnou diagnózou a léčbou. Fakt, že tím trpí 50 procent mužů po padesátce, má vliv na brzkou úmrtnost či ochrnutí a demenci. Je to těžce neřešený problém našeho zdravotnictví. Zkracuje mužům významně délku života. Až 80 procent jiných důvodů úmrtí má tuto příčinu, nedostatek spánku a kyslíku. Fatální chyby diagnóz.

bolak

I víc :) ale byly to fajnový stavy. Když jsem začal před lety dělat noční, dlouho sem si na to nemoch zvyknout a byl sem v práci proslulej tím, že sem spal vyloženě jenom čtvrtky a neděle, ale za to 24 hodin v kuse. Ono nejhorší je vždycky vstávání, takže to mělo jistý výhody, navíc průměr prospaných hodin na tejden jsem měl stejnej jako všichni ostatní. Pamatuju že nejhorší byla vždycky ta hranice mezi prvním a druhým dnem – 20 hodin bez spánku, ty další dny už se mi zas tak ani moc spát nechtělo. U mě to probíhalo asi takhle:
Na těch 20 hodinách bez spánku mě začaly pálit oči, měl sem je celý zarudlý (takový už zůstaly), po dalších pár hodinách se u mě objevovaly takový ty ožralý stavy, měl sem pořád hlad, všechno mi připadalo strašně vtipný, normálně i lidská řeč, když na mě někdo promluvil a oslovil mě mým jménem, moch sem se potrhat smíchy. Taky jsem hrozný věci, třeba mě štvalo že všichni ostatní spěj, tak sem se je pokoušel vzbudit slovy „héj, vstávejte, poďte skákat panáka“ ale pořád mě posílali do hajzlu, tak sem vzal nůžky a začal sem jim ve spánku stříhat vlasy a ještě sem jim k tomu zpíval: ♫ „pramínek vlasůůůůů, ti ustřihnu potajííí“ a pořád dokola tudlectěch pět slov. Pak sem se šel třeba projet na kole a na semaforech se mi stávalo, že sem měl pocit, že mám všude přednost. Nebo sme jedli voběd, a já nemoch používat vydličku, protože jakmile jsem se dotknul jazykem dvou těch „vidlí“ najednou, dostal sem pecku (aspoň můj mozek si to myslel) jako kdybych olizoval takovou tu plochou baterii. V těhle stavech jsem taky vymyslel spoustu společenskejch her pro volné chvíle, kupříkledu společenskou hru „Záchranář“ a společenskou hru „Milion očí“ (jednou možná vysvětlím pravidla). Taky sem sám sobě, tedy svému budoucímu vyspalému já, nechával po kapsách lístečky se vzkazy: na jednom třeba bylo napsáno „žlutá mluvící rukavice ve tvaru kachny“, co přesně to znamená už se mi niky nepodařilo zjistit :). Rekord mám 106 hodin.

led

Niečo nie je v poriadku! Nespavosť nie je bez príčiny. Na liečenie nespavosti treba poznať príčinu – zdroj.
S takouto jednorázovou krátkodobou (do dvoch dní a nocí) nespavosťou by som sa veľmi neznervozňovala, stačí niekedy maličkosť, ktorá spustí nespavý mechanizmus. Miesto násilného zaspávania si nájdite činnosť, prechádzka na čerstvom vzduchu a podobne… Najlepšie liečenie takejto nespavosti (zdroj – dlouhodobě všelijaké starost), ´nainštalujte´si takzvaný ´duševný vypínač´ a pomocou neho si oddeľujte čas na prácu a oddych – verte tomu, funguje to.
Vzhľadom na povahu mojej práce takéto mikro-dvojdňové nespana sú bežné, človek si pri tom už dáko zvykne na takýto spôsob (používam aj ten doporučený vypínač). Pri jednej takejto akcii som prekonala i svoj rekord ´zabudla´ som spať 90 hodín – veľkú úlohu v tom zohral adrenalín a vnútorná zodpovednosť- všetko dotiahnúť do konca. Po skončení som si potom pár hodín zdriemla hlbokým spánkom v absolutnom vypnutí. Ale žiadne následky, či prevrátené spanie neboli.

Veľmi dôležitý je v takýchto prípadoch môj obľúbený vnútorný vypínač – uzavrie telo i myseľ do sklenenej klietky.

mosoj

Samozřejmě že je třeba odstranit příčinu, ale takto trpět také nemá cenu . To se jenom zhoršuje. Zaskoč k praktikovi a dej si napsat Lexaurin 3 mg. Není to tak škodlivé jako hypnotika na spaní a pomáhá to i na psychiku. Pokud se toho nebere hrstě po celý rok tak se návykovosti také nemusíš obávat. Jde o to se z tohoto stavu vymanit.