paul1

Je vhodné pěstovat zeleninu v plastových nádobách?

Máme dvě plastové nádoby (zednický kalfas) z polypropylénu (PP) určené na míchání malty. Jedna je plytší, druhá hlubší. Jsou položeny na kraji zahrady v trávě, mírně zapuštěné do do země, aby nevysychaly. Máme v nich květiny – tulipány a narcisy. Jsme už postarší a těžce se nám zohýbá (a hlavně narovnává 🙂 ) a to nás vede k myšlence pěstovat v nich i zeleninu a část zahrady, kde jsme ji pěstovali, zatrávnit. Má někdo zkušenosti s pěstováním zeleniny v těchto nádobách?

Nejlepší odpověď
Drap

Jako v každé jiné nádobě, jsi omezen prostorem, ale bez problémů to jde. Kdysi jsem v tom měl salát, rajčata a papriky. určitě by šlo pěstovat cokoli jiného. U jednoho poškozeného kalfásku, který byl proražený, jsem uřízl dno, ještě podložil několika řadami cihel a vytvořil jakýsi vyvýšený záhon. Velmi se osvědčilo při pěstování cuket. Hlavně ze začátku to bránilo slimákům v okusování.