hela

je lepší nechat orchidei jen v tom průhledném květináči nebo ještě vložit do keramického obalu?

Nejlepší odpověď
spooky

mamka je má v plastu a hodně se jim daří. Ale je to i proto, že je nezalévá, ale jednou za čas je ponoří do vody. To jim svědčí ..jsou samí květ

Další odpovědi
Pecudka

Nádoba by neměla být příliš velká. Pokud se kořeny derou na povrch květináče, vůbec to nevadí, světlo a vzduch jim svědčí. Díky tomu, že kořeny nepotřebují tmu, můžete zvolit i efektní průhledné květináče.

dědapetr

Jak pěstovat orchideje? Kompletní průvodce

http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/pokojove-rostliny/jak-pestovat-orchideje-kompletni-pruvodce/

blondajk

Mám ji jen v tom plastovém květináči, každé ráno ji rosím. Kořínkům svědčí světlo i vzduch, takže je to lepší možná bez keramického obalu. Ani ji jednou za týden nenamáčím do vody, jak je doporučeno, jen ji zaleji. Je v pohodě a kvete neustále jako divá, pořád 12 květů a více :) Nenáročná rostlinka.