Je vhodné líčení pro desetiletou pubertální holku ?

:)-nevím, co seem napsat :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Když jdu po městě, vidím ty mladinké holčeny, kterým je sotva deset, jak na sobě mají tuny make-upu, oční stíny, tvářenky, řasenky, rtěnky, oční linky a já nevím, co ještě, jde z toho mráz po zádech. Je sice pravda, že i já sem tam použiji make-up, ale přece jen už chci něco zneviditelnit a poupravit. Ale nemám ho pořád. Někdy je to i zbytečné se kvůli nákupu do obchodu malovat. Tyto mladé slečny toto dělají jen z hecu a z toho, že si myslí, že to je v módě. Já se taky maluji, ale ne pořád. Většinou si dám jen řasenku, lesk na rty a jdu. Nic víc.

Holky, které se takto malují, budou mít mnohem dříve vrásky než holky, které na sebe nehází všechny malovátka.
Doplňuji:
> ReHu: Vím, že mape-upy mají za účel pozměnit barvu pleti, ale to je právě ono. Já je nechci moc používat, protože chci vypadat přirozeně a za svoji pleť se nestydím.Každý jsme přeci jiný. Pokud mám nějaký pupínek, či něco podobného, používám korektory. :-) Takto jsem to chtěla objasnit :-)

Další odpovědi:

Bronzový

V Deseti ? Ne to je k ničemu, možná u vrstevníků až k smíchu. Když jsem kvůli této otázce prolezl pár blogů, holky s tím začínají ve věku 13 až 15. Chce se to taky naučit co to je pojem decentní/přiklášovací líčení a co je to zmalovanej obličej. Všeho moc škodí.

Pro quentos: V dnešní době najít mladší holku co by se nelíčila ? Marné. A v dnešní době je to samozřejmost (od určité věkové kategorie) a pokud se holka umí decetně přikrášlit, je jí to jenom ku prospěchu.

Zlatý

na co? nejlepší je přirozený vzhled. Ženy, které se nelíčí, aby člověk hledal lupou.

Zlatý

Myslím, že nalíčená desetiletá slečna vypadá nepřirozeně.
Vypadá, či spíše nevypadá, ani na svůj věk, ani jako starší ....
>Jahoda - make-up má za úkol v první řadě pleť barevně sjednotit, ale hlavně ji chrání před vnějšími vlivy. Takže ho je lépe používat každý den. Ty kvalitní ani nejsou na pleti vidět, pleť pouze vypadá pěkně a hlavně v pleťi neucpávají póry, takže může dýchat a nevypadá jako umělá.
Doplňuji:
Souhlasím se SETH - základem je péče o pleť - vyčistit, tonizovat a vyživit. Dobré krémy mají i UV faktory AiB a raději se nedohadovat a doporučit jemnou řasenku, třeba i hnědou a lesk na rty, jsou teď in.

Pokročilý

Všechny holky chtějí být krásné. Tak jí taky vyhovte. Teď v létě doporučuji kvalitní opalovací krém na obličej, jinak čistící a vyživující krémy - pozor, nejsou levné. Pokud má akné, najdete k čištění pleti také dost kosmetických přípravků.
K dennímu líčení bych doporučila zvýraznit přiměřeně řasy a maximálně nenápadný lesk na rty. Hlavně ji naučte, že se pak musí pečlivě odlíčit, vyčistit pleť, jinak bude mít problémy stoprocentně.
Hádat se s puberťačkou je ztráta času a nervů. Tak bych jí trošku povolila. Holka bude mít pocit, že je in a že jí rozumíte. A vy budete mít pokoj.

ja se nemaluju, prijde mi to neprirozené a ani nemam dobry pocit kdyz sem namalovaná, byla jsme trikrát v mým životě a stačilo mi to, mam malou dceru a nebudu ji do toho kecat, ale až od věku, kdy bude mít rozum tj. od 18

Pokročilý

Je to krásné !!??

Bronzový

V 1O letech??Taková ta holčičí zkouška máminými šminkami doma před zrcadlem- tak to je asi v 10 letech normální,ale jinak ne.

Pokročilý

Určitě ne! Její pleť se ještě vyvíjí a zbytečně si ji bude kazit líčením? To jí radši překažte ať to ve stáří nelituje. Myslím si, že líčení není tak důležité. Já osobně se vůbec nelíčím a to mám 19, nepřijde mi , že když se nalíčím že jsem nějak vyjímečná.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Krása a styl

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Krása a styl

Zlatý Drap 438
Zlatý iceT 350
Zlatý marci1 330
Zlatý hanulka11 322
Zlatý briketka10 244
Zlatý ReHu 230
Zlatý Damiana 229
Zlatý quentos 192
Zlatý annas 190
Zlatý mosoj 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.