Avatar uživatele
honza10

Je ve škole výtvarka na nic?

Otázka začíná velkým písmenem

nikoliv je, ale Je

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2336 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Nemyslím si, že je na nic. Přestože nepatřila k mým oblíbeným předmětům a tipická známka u mně byla 3.
Jde o zručnost, představivost, vyzkoušení si některých technik, zkušenost jak ostatním předat svou vizi… A OK, pro některé odpočinková hodina (pro mně spíše stress)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Určitě neni na nic.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vikimiki11

Zlepšuje zručnost, ale to už je v tomhle věku nepotřebné zlepšovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Muffz

Výtvarku si pamatuju jen jako volné dvě hodiny a velké množství poznámek, když člověk zapomněl pomůcky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
magorvkleci

Podle mne záleží na osnovách. Na rozdíl od ostatních předmětů bych se tu soustředil na teorii, tedy myslím, že si děti zaslouží pár hodin o tom, jak se dívat na obrazy a sochy, co ocenit v divadle a v kině, jak poslouchat hudbu a číst literaturu a poezii. Zpívání v hudební výchově, malování ve výtvarné výchově a čtení nahlas v literatuře je myslím amatérské zabíjení času. Troufám si říct, že i hraní fotbalu v tělocviku, tam by se měla výuka věnovat spíš fyziologii a bezpečnosti pohybu a tréninku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

V žádném případě není už proto, že až vás ratolest nebo vnouče požádá abyste nakreslili obrázek, díky výuce zvládnete cosi velkolepějšího než klasický kosočtverec. Dnes jsou asi věnování do tzv. památníků přežitkem ale věřte, že když koukám co jsem přibližně před třiceti léty pro naše dcerušky nakresli nejsem jen překvapen, ale nad svými docela povedenými výtvory tiše žasnu.....

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Ne.
Ale hodně záleží na tom, jak je vedena.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… je na nic, ale byl to předmět, kterej mě bavil, nic se nemuselo učit a lehko získaná jednička …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Meiry

Není zbytečná, zlepšuje nám kreativitu. Někteří učitelé ovšem požadují umělecká díla po studentech, kteří prostě nedokáží vytvořit něco co podle jejich představ. Následkem špatných známek může dojít k znechucení. Každý to vidí jinak, přičemž někdo třeba nerad dělá něco podle zadání, ale preferuje volné téma a naopak.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek