honza10

Je ve škole výtvarka na nic?

Otázka začíná velkým písmenem

nikoliv je, ale Je

Nejlepší odpověď
Dochy

Nemyslím si, že je na nic. Přestože nepatřila k mým oblíbeným předmětům a tipická známka u mně byla 3.
Jde o zručnost, představivost, vyzkoušení si některých technik, zkušenost jak ostatním předat svou vizi… A OK, pro některé odpočinková hodina (pro mně spíše stress)

Další odpovědi
Drap

Určitě neni na nic.

vikimiki11

Zlepšuje zručnost, ale to už je v tomhle věku nepotřebné zlepšovat.

Muffz

Výtvarku si pamatuju jen jako volné dvě hodiny a velké množství poznámek, když člověk zapomněl pomůcky.

magorvkleci

Podle mne záleží na osnovách. Na rozdíl od ostatních předmětů bych se tu soustředil na teorii, tedy myslím, že si děti zaslouží pár hodin o tom, jak se dívat na obrazy a sochy, co ocenit v divadle a v kině, jak poslouchat hudbu a číst literaturu a poezii. Zpívání v hudební výchově, malování ve výtvarné výchově a čtení nahlas v literatuře je myslím amatérské zabíjení času. Troufám si říct, že i hraní fotbalu v tělocviku, tam by se měla výuka věnovat spíš fyziologii a bezpečnosti pohybu a tréninku.

dudu

V žádném případě není už proto, že až vás ratolest nebo vnouče požádá abyste nakreslili obrázek, díky výuce zvládnete cosi velkolepějšího než klasický kosočtverec. Dnes jsou asi věnování do tzv. památníků přežitkem ale věřte, že když koukám co jsem přibližně před třiceti léty pro naše dcerušky nakresli nejsem jen překvapen, ale nad svými docela povedenými výtvory tiše žasnu.....

ivzez

Ne.
Ale hodně záleží na tom, jak je vedena.

Mc Merkurion

… je na nic, ale byl to předmět, kterej mě bavil, nic se nemuselo učit a lehko získaná jednička …

Meiry

Není zbytečná, zlepšuje nám kreativitu. Někteří učitelé ovšem požadují umělecká díla po studentech, kteří prostě nedokáží vytvořit něco co podle jejich představ. Následkem špatných známek může dojít k znechucení. Každý to vidí jinak, přičemž někdo třeba nerad dělá něco podle zadání, ale preferuje volné téma a naopak.