led

…je už 1.apríl? …úspěch pohlavológů z Institutu pro objevování nových pohlaví při Masarykově univerzitě v Brně…

Nedávno v mnohých českých médiách prebehla správa:
Nevídaný úspěch slaví tým vědců z Institutu pro objevování nových pohlaví při Masarykově univerzitě v Brně. V minulých dnech se jim totiž podařilo objevit nové pohlaví, čímž celosvětový počet pohlaví dosáhl rovné stovky.
„Je to takový malý zázrak, ve který už nikdo nedoufal. Všeobecně se mělo za to, že veškerá pohlaví už byla objevena, že už nás svět pohlaví nemá čím překvapit. Opak je pravdou. Díky mravenčí práci, tisícům hodin bádání a neskonalému nasazení celého mého týmu, jsme došli k světovému průlomu,“ usmíval se pohlavolog Daniel Prokop, pod jehož vedením Institut objev učinil

No nie je to úžasné, taký svetový objav?

Nejlepší odpověď
Dochy

Hledal jsem u článků datum vydání 😉
Ten tedy není 1.4., zato jsem zjistil, že článek je na Reflexu (asi originál) v rubrice „Divoký kačer“, pak na Nespokojeny.cz zařazen jako „OSTATNÍ, PŘEVZATO absurdní, gender, satira, vtip“, Zbývá nám Pravdive.eu (Informace bez lhaní), kde je zmínka v kategorii Zpravodajství 😉

Další odpovědi
Drap

Sláva, vždy mne potěší když v něčem vynikáme. Světový rekord určitě stojí i za větší publicitu. Zřejmě se navrací světový věhlas našich vědců., a vědy vůbec. Jen tak dál!

annas

Zřejmě jde o tradiční českou schopnost něco nového vyrobit, či vymyslet nebo opravit atd. Že by už nešlo jen o zlaté české ručičky, o objev y české hlavičky, které jsou jen pozlátkem, takže nepřinesou užitek stejně jako jiné důležitéější a užitečné objevy v minulosti či současnosti.

Jenže je třega si uvědomit, že pohlaví je biologický pojem – mužské a ženské.

Zatomco gender , česky sociální pohlaví, někdy rod, je pojem užívaný pro označení osobní identity a společenské role jedince ve vztahu k maskulinitě a feminitě. Gender jednotlivce v západní společnosti znamená, do jaké míry se daný člověk cítí být mužem či ženou

Geniální témata diplomových prací, která zvýší číslo vysokoškoláků, ale kde budou hledat uplatnění.? Ale určitě jsou přínosem pro vědecký výzkum. viz odkazy

„Prevence rizikové virtuální komunikace. Současný život „superžen“ po zániku primární rodiny. Konstrukce maskulinity ze strany mužských aktérů pole dance. Výskyt sexuálního obtěžování studujících na českých vysokých školách. Strategie seznamování homosexuálních mužů. Subjektivní pohled českých žen žijících v pražské čtvrti X na počátku nového tisíciletí na mateřství. Reflexe fenoménu sexuálního obtěžování českými herečkami v kontextu kampaně MeToo. Legitimizace veganství v přátelském vztahu. Mediální diskurzy sexuálního obtěžování v českých společenských časopisech. Afektivní komponenta postoje vůči vybraným menšinám. Pohled dvou generací na manželství homosexuálních párů. Labioplastika – představy o estetice a tělesné způsobilosti vagíny. Genderová analýza neziskových organizací poskytujících služby příchozím. Tělesnost a sexualita v próze Krásné zelené oči. Specifická cvičení ve fitness centru z hlediska genderové perspektivy. Politizace sexuality v Jihoafrické republice. Sexuální reakce žen na nahé mužské tělo v různých stádiích vzrušení. Referenční význam slov při komunikaci člověka a psa. Formování a povaha vztahů mezi neziskovými organizacemi a státem. Spolupráce a konkurence neziskových organizací pracujících s migranty v Praze.“

https://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/zahrani­ci/rozhovor-unie-je-nereformovatel­na.A200210_204­408_p_zahrani­ci_wag

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Sou%C4%8Das­n%C3%BD+%C5%BE­ivot+%22super%C5%BE­en%E2%80%9C+po+z%C3%A1ni­ku+prim%C3%A1rn%C3%AD+ro­diny%22&source­id=chrome&ie=UTF-8

moje otázka s dalším odkazem
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/domnivate-se-ze-jde-o-originalni-temata-diplomovych-praci-na-uk-praha-a-ze-jsou-prinosem-pro-nasi-spolecnost

elkon

Novinářská kachna, nebo se někomu fakt „hnulo v kouli“.

Emefej

https://www.re­flex.cz/katego­rie/7214/divo­ky-kacer

aliendrone

Divoký kačer je o „událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně“. Smutné na tom je právě to MOHLY BY jednak, druhak že náš vládnocí systém je TAK ZHOVADILÝ a DEBILNÍ, že hned z první NENÍ ZŘEJMÉ, že jde o vtip!
(Venkoncem jsme již zažili MNOHEM divnější a neuvěřitelnější aktuality , proti kterým je tohle snadno uvěřitelná MALIČKOST.) 😕

Namátkou se mi vybavily nedávné diskuze na FB (i jiných médiích, dnes již povětšinou „zaříznuté“), kde „aktivisté odhalili Putinovy placené gaunery“ a přišli s jejich VLASTNÍM PŘIZNÁNÍM o tom, že jsou v „kremelském žoldu“! 😮
Dal jsem si trochu práce s vyhledáním původního videa. Autorka je cestovatelka vlogerka/youtuberka a z této činnosti vyžívá.

(Je z Mariupolu, kdo si ještě ten název pamatuje, tak ví, co se tam dělo. Doporučuji shlédnout její videa z tehdejších aktuálních událostí, DOST poučné.) Každopádně zmíněné „přiznání k placenému kybernádeničení ve prospěch Kremlu“ je zde: https://youtu­.be/LXQQ4iImHsE?t=153 , obrázek si udělejte sami. 😉 😄

BTW – ono to video stojí za úplné shlédnutí, celkem funny okamžiky, pokud člověk sleduje pozorně. Např. chápu, že je unešená (poté, co vylezla z rozbombardované mariupolské díry) z „moskevské civilizace a krásných budov“, ovšem perla je, když chválí tu všudypřítomnou italskou kuchyni, pak vlezou do jedné té pizzérky a dají si CO? No VARENNIKY! 😮 😁 😁

Ta co se ptá

. ok

da ny

Tak, to by zase jednou byla !korunována" snaha, za ty odčerpané granty… 😉

led

da ny, hlavička priamo do bránky 😉

Pepa25

Jak píše Dochy: Reflex to napíše v rublice satira, Pravdivě.eu (a mraky lidí na sociálních sítích) to vezmou jako fakt a led napíše „v mnohých českých médiích“. A tak si tu žijeme …

led

Pepa25,
1 – všimli ste si odkaz „v mnohých médiách“ v otázke? Tam stačí kliknúť a tie mnohé média máte pred sebou
2 – všimli ste si kategóriu, v ktorej je umiestnená otázka?
3 – všimli ste si, že to nikde v texte nevydávam za „dôveryhodné“?
a na záver,
všimli ste si, že pri mojich otázkach treba premýšľať? Ak nie, tak… je mi ľúta, moje otázky nie sú pre nepremýšľajúcich.

Pepa25

led: právě na to reaguji – citující médium je „pravdivě.eu“ zbytek jsou weby, které ani náhodou není možné považovat za média. Kategorii „aktuality“ rozumím, Reflex to zveřejnil nedávno (11.1.2024). Jak moc důvěryhodné to považujete nelze z otázky vyčíst, ale minimálně dva tazatelé (Drap, annas) to zvali vážně – to asi také o něčem svědčí, ne? Jak moc jste to brala vážně vy nechci řešit, stejně dobře vím (z minulosti) že vy nikdy omyl nepřiznáte. Takže za mě je to jasné a díky Dochymu za jeho výbornou reakci.

led

Pepa25, zjavne ste príliš mladý, keď nedokážete pochopiť môj text. Drap svojim sarkazmom aj annas svojou odpoveďou zjavne (nemôžem hovoriť za nich) pochopili hrozbu multigenderových snáh v podobných medializácií aj formou sarkazmov (chápem, že zjavne tomuto výrazu nerozumiete)
detské" vysvetlenie: sarkazmus – kúsavý, ironický vtip