led

Je to naozaj sexuálne obťažovanie? Štipanec na hosteske Peter Sagan

Počas oceňovania víťazov Peter Sagan dal štípanec na zadku hosteske, ktorá súčasne dávala bozk víťazovi.
Definovali to ako sexuálne obťažovanie, načo sa Peter Sagan ospravedlnil.
Ale zaujala ma pri tom iná vec:
Hosteskin bosk víťazovi. – to sa neberie ako sexuálne obťažovanie? On predsa ten bosk nepýtal,ona mu ho „nanútila“
http://www.24hod­.sk/petra-sagana-obvinili-zo-sexizmu-a-obtazovania-cl225860.html

Nejlepší odpověď
beer

Záleží, ve kterém státu k něčemu podobnému dojde.
Podle pravidel toho či onoho státu to je/není sexuální obtěžování a ti ostatní si mohou myslet cokoliv.

Další odpovědi
Damiana

Já bych to viděla tak, že u každého obtěžování záleží hlavně na tom, KDO obtěžuje. Jestli se plácnutí po zadku dotyčné líbí a plácající je objektem zájmu, pak se to jako obtěžování obvykle nebere – spíš jako zájem. Jenže… Jestli je to pracháč, z něhož by se dalo něco vytřískat, začne se „přemýšlet“ jinak. V neposlední řadě se také může jednat o „dělání fórů“, na které stále ještě někteří muži-lovci slyší – taková trochu dražší facka. Poslední variantou je, že je slečna prostě hloupá…:-)

Polibek vítězi se obvykle bere jako zážitek společenská záležitost, podá se ruka, předá se kytka, vlepí se pusa. Poukazováním na to, že je to nechtěná líbačka by dotyčný „napadený“ vypadal jako homosexuál nebo jako blbec. A to si nikdo nelajsne…:-)

motlajs

To je klasická perverze tohoto světa: hostesky na „okrasu“ na stupních vítězů nejsou vůbec sexuální… (sarkasmus), ale klučina, který to tak vnímá a udělá si z toho srandu za to může…

anonym

Led, gratulace vítězi a polibek k tomu, to k sobě patří. Štípaní do hýždí patří do pajzlů 4 cenové skupiny a níže.
Někteří muži v tomto a poplácávání po zadku spatřují velmi vtipné „ohodnocení“ vzhledu „postižené“ ženy. Znám za svůj život jedinou ženu, která proti tomu neprotestovala, alespoň ne slovně. Byla to servírka a v okamžiku, že se jí něco takového stalo, měl hříšník okamžitě na účtence připsáno 1–2 piva navíc.
Pokud jde o gratulační polibek, tak jako mladá holka jsem ho Petru Jandovi vůbec nevnucovala, naopak jsem mu strčila do ruky kytku, poděkovala za vystoupení a hodlala úprkem opustit jeviště. Popadl mne za loket a tu pusu mi vlepil s gustem sám. Umělci s tím spíše počítají, než že by jim políbení vadilo.

led

len tak pod čiaru.
Bolo jasne, že Sagan to považoval za dobrý vtip.
Výraz tváre bozkávaného nevyzerá na radosť :) preto ma napadla táto konfrontácia,
keď dvaja robia to iste, nie je to to isté…