Bronzový

Je uvnitř klasické žárovky vakuum?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Našla jsem na GOOGLU:
Argon
Argon ( Ar ) je třetí převládající plyn v atmosféře. V atmosféře zastupuje asi 0,93%.. Argon byl
objeven v roce 1894. Argon je plyn bezbarvý a bez jakéhokoli zápachu. Taje při teplotě - 183,3°C a
vaří se při -158,86°C. Argon se vyrábí a využívá pro mnoho technických účelů. Argonem se
například plní baňky žárovek. Kdyby byl v žárovce vzduch, wolframové vlákno by brzy prasklo.
Pokud je v baňce žárovky vakuum, vlákno má tendenci vypařovat se, a sklo žárovky zevnitř černá.
Argonová náplň je pro dlouhou životnost žárovky ideální. Podobně jako neon, používá se argon
jako náplň do zářivek, akorát s tím rozdílem, že vydává světle-modrou záři a potřebuje nižší napětí.
Argon se také používá v laserové technice. Argon se využívá na vytvoření inertní atmosféry při
sváření (k zabránění oxidace). Přítomnost argonu ve vzduchu předpokládal anglický chemik a fyzik
Henry Cavendish už kolem roku 1785. Izolován byl však až roku 1894

Další odpovědi:

Pokročilý

Mám za to, že ne. :-))

Jednoduchý důkaz:
Rozbijte žárovku pod vodou (například ve vaně). Když z ní půjdou bubliny, tak obsahuje plyn (prvděpodobně dusík, nebo směs nějakých jiných inertních plynů).

Když z ní bubliny nepůjdou, obsahuje vákuum.

Zlatý

Je tam vakuum ( podtlak) i Argon. Argonu tam není tolik aby to vyrovnalo atmosférický tlak. Že tam je podtlak poznáte že při rozbití žárovky nedojde k explozi ale implozi.
Ten argon je tam proto jak píše "mili"-

Bronzový

Mám za to, že ano...

Bronzový

Není tam vákuum,používá se "netečný"plyn,viz výše.Je to výrobně levnější.Vákuum se používalo snad jen na začátku výroby žárovek.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 604
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.