Vikičistič

Je určena vzdálenost keřů,stromů od plotu souseda a nebo domu?

Mám souseda,který 20 cm od mého plotu a pak i domu zasadil tůje,které nyní když vyrostly jsou úplně nalepeny na můj dům i plot.

Nejlepší odpověď
kenyrts

odpověď na příkladu:

pokud je mi známo, existují pouze normy na vzdálenost výsadby stromů a > keřů
od ochranných pásem různých produktovodů a elektrické sítě.

Váš strom si tudíž můžete vysadit jak daleko od hranice pozemku uznáte za
vhodné. Jelikož však větve stromu mohou v budoucnu Vašim sousedům „lehce“
vadit, vřele by jsem Vám doporučoval, aby jste s tím počítala a sázela > strom
raději dál od plotu.

Vadit jim samozřejmě nebudou jenom větve, ale případně též kořeny Vašeho
stromu, které jim mohou rozebírat podezdívku plotu, a v neposlední řadě Vás
ozajista budou pomlouvat každý podzim, až budou hrabat Vaše listí.

Díky stromu se tak snadno můžete dostat i do občansko správního sporu, neboť
hrabat Vaše listí na sousedním pozemku je ze zákona Vaše povinnost. Stejně
jako sousedi nesmí jíst Vaše ořechy, které k nim spadly…

Závěrem Vám proto snad jenom mohu doporučit celou věc se sousedy náležitě
prodiskutovat a ořešák vysadit alespoň 8 – 10 metrů od hranic pozemku.

Další odpovědi
honza19hk

KDYŽ TI TO POROSTE PŘES TVŮJ PLOT TAK MU TO OSTŘÍHEJ!!! A DEJ MU DO D.