Avatar uživatele
Registrovaný

je trestne nenastoupit na vykon trestu?

Doplňuji:
a jaky trest za nenastoupeni hrozi?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ano, je to trestné
Doplňuji:
Doufám že ti přidají alespoň 5 let

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Je to trestné, jedná se o maření. Navíc má pak odsouzený jen velice malou šanci na podmínečné propuštění.
Doplňuji:
§ 337 Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání
(1) Kdo maří nebo podstatně ztěžuje výkon rozhodnutí soudu nebo jiného orgánu veřejné moci tím, že

a) vykonává činnost, která mu byla takovým rozhodnutím zakázána nebo pro kterou mu bylo odňato příslušné oprávnění podle jiného právního předpisu nebo pro kterou takové oprávnění pozbyl,
b) zdržuje se na území České republiky, ačkoli mu byl uložen trest vyhoštění nebo bylo rozhodnuto o jeho správním vyhoštění,
c) bez povolení a bez vážného důvodu se zdržuje v místě nebo obvodě, na které se vztahuje trest zákazu pobytu, nebo nedodržuje omezení, která mu byla soudem uložena v souvislosti s výkonem tohoto trestu,
d) porušuje zákaz pobytu uložený podle jiného právního předpisu,
e) d) navštíví akci, na kterou se vztahuje trest zákazu vstupu na sportovní, kulturní a jiné společenské akce, nebo se dopustí jiného závažného jednání, aby zmařil účel tohoto trestu,
f) e) bez závažného důvodu nenastoupí na výzvu soudu trest odnětí svobody nebo se jiným způsobem neoprávněně brání nástupu výkonu tohoto trestu,
g) f) dopustí se závažného jednání, aby zmařil výkon nebo účel trestu,
h) g) dopustí se závažného jednání, aby zmařil výkon nebo účel vazby,
i) h) dopustí se závažného jednání, aby zmařil výkon nebo účel zabezpečovací detence, nebo
j) i) dopustí se závažného jednání, aby zmařil výkon nebo účel ochranného léčení nebo ochranné výchovy, které byly uloženy soudem, nebo jinak, zejména útěkem z ústavu, pomocí při útěku, výkon takových rozhodnutí podstatně ztěžuje, anebo maří dohled uložený při ukončení ochranného léčení,

bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta tři léta.
(2) Stejně bude potrestán, kdo se dopustí závažného nebo opakovaného jednání, aby zmařil vykázání provedené podle jiného právního předpisu nebo rozhodnutí o předběžném opatření soudu, kterým se ukládá povinnost dočasně opustit společné obydlí a jeho bezprostřední okolí a zdržet se vstupu do něj nebo povinnost zdržet se styku s navrhovatelem a navazování kontaktů s ním.
(3) Kdo zmaří nebo podstatně ztíží výkon rozhodnutí soudu nebo jiného orgánu veřejné moci tím, že

a) zničí, poškodí, učiní neupotřebitelnou, zatají, zcizí nebo odstraní věc nebo jinou majetkovou hodnotu, které se takové rozhodnutí týká, nebo
b) uprchne stráži, z vazby, z výkonu trestu odnětí svobody nebo zabezpečovací detence,

bude potrestán odnětím svobody až na pět let nebo peněžitým trestem.
(4) Kdo poté, co proti němu byla bezvýsledně použita opatření v občanském soudním řízení směřující k výkonu rozhodnutí soudu nebo soudem schválené dohody o výchově nezletilých dětí, včetně úpravy styku s dítětem, maří výkon takového rozhodnutí nebo dohody, nebo kdo se dopustí závažného jednání, aby zmařil výkon rozhodnutí jiného orgánu veřejné moci týkajícího se výchovy nezletilých dětí, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.


Avatar uživatele
Zlatý

Samozřejmě, že je to trestné.


Avatar uživatele
Zlatý

v prvé řadě se tím dobrovolně připravíš o možnost zkrácení trestu až o polovinu ..a to už je dost dobrej trest, né? :o


Avatar uživatele
Bronzový

Myslím že ne. Ale je na tebe vydán zatykač a když tě třeba chytí za dva roky tak si jdeš sednout na tu odsouzenou dobu.
Doplňuji:
aha...takže už se to změnilo, beru zpět...měl jsem poněkud starší informace ((


Avatar uživatele
Stříbrný

Ano, za maření můžeš dostat k původnímu trestu až 5 let navíc a snižuješ si šanci na podmíněné propuštění.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

klumprt

Já bych doporučoval na takto vzácně jasné otázky dávat jasné a stručné odpovědi na způsob: "Podle § XXX, odst. Y, písm. z) trestního zákoníku je za to a ono trest tolik až tolik let."

+ uvést zdroj, kde je zákon k dispozici.

Ale to je jen můj skromný názor, pokud se chcete vyplkávat, tak já se kvůli tomu vztekat nebudu :-) Já se tu totiž neptám :-)

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

no, u lumpov je trestná už ich samotná existencia.
škoda, že sú zakázané pokusy na ľuďoch, aspoň na niečo by boli dobrí.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.