Vykon trestu a exekuce

Zdravim, rad bych se zeptal na tyto dve veci, i po precteni predchozich odpovedi nebo spis ujasneni ze jsem to spravne pochopil.

ad1) vykon trestu
byl jsem odsouzen k nepodminenemu trestu za zproneveru cca 20000 ve vysi 9 mesicu, kteremu se tak odhadem 1,5 roku vyhybam. Tudiz u tohoto trestu je promlceci lhuta 5 let. Pokud ovsem bez meho vedomi nebylo narizeno dalsisoudni jednani, jinak by talhuta byla delsi.

ad2) exekuce
jsem predluzen cca 1mil a nesplacim sve zavazky. Z adresy sveho tvaleho bydliste sem odhlasen a mam uredni adresu. pracuji na cerno tudiz nemam nikde zadny prokazatelny prijem a kdyz to tak vezmu tak vlastne nejsem. Nikde neni uvedena adresa pro dorucovani, kde se zdrzuji atd. Muze exekutor i nadale vstoupit do bytu predchoziho trv. bydliste kdyz uz tam skoro tri roky nejsem hlasen? A hlavne kdyz uz tam jeden byl a odesel z neporizenou( vylucovaci zaloba) a ankonec omluva od veritele. Tento byt je majetkem me matky. Jediny co mam je ucet vedeny na me jmeno ale adresa je uz jina a tento neni vyuzivany. jsou na nem jiz tri exekuce. Tudiz k dotazu:
Hlasi se dal a dal veritele na adresu byvaleho trv. pobytu kde postu neprebiram jelikoz tam ani nebydlim a uz mam tri exekuce na ucte. Plati v tomto pripade ze napred musi byt uhrazena ta prvni a az potom se dostava na ostatni veritele? diky moc

Nejlepší odpověď
standa

ad 1)
s promlčením nepočítejte, soudy si to pečlivě hlídají a nepochybně několikrát během promlčecí doby učiní takové právní úkony, které lhůtu přeruší či ukončí a začne tak běžet lhůta nová…

Doporučuji dobrovolný a okamžitý nástup k výkonu trestu…, což bude polehčující okolnost pro posuzování nového trestného činu, kterého jste se dopustil tím, že jste nenastoupil k výkonu trestu, a to maření výkonu úředního rozhodnutí

ad 2.)
Pořadí exekučních příkazů, které spadají do stejné skupiny ´exekuce nepřednostních pohledávek´, se určuje na základě datumu vydání, resp. přijetí těchto příkazů.

Btw. exekutor se vám může a bude plést do života, i když si budete myslet, že na to nemá nárok…, s tím musíte počítat.

Zkusil jste se zamyslet nad tím, jak bude vypadat váš ´život´ dejme tomu za 2–3 roky ?
Vidíte světlo na konci tunelu ?

Další odpovědi
martina1

nebylo by lepší napsat sem vaší adresu nebo zajít na policii?nechci strašit,ale hospodářská kriminálka pracuje možná pomalu,ale jistě a divil by ste se jaký mají přehed na netu a o IP adresách.měl by ste to odsezené dřív.navíc mi není jasné,jakou adresu uvádíte naOSSZ aby jste byl alespon pojištěn.jinak pokud vás věřitel nemůže najít,obrátí se na policii a hledají vás oni.je jedno kde máte adresu.