Anonymní čl

Je v pořádku mzda 75 Kč hrubého, budu-li brigádně 20–25 h týdně pracovat v KFC?

Ahoj, dnes jsem byl na pohovoru v KFC ohledně brigády. A dávají 75,– Kč hrubého na hodinu, budu pracovat 20 – 25 hodin týdně. Je to v pořádku?

Nejlepší odpověď
Alesh

tvl, to je žebrota. To bych se na ně vys…mál

Další odpovědi
Edison

Když budeš chtít ode mě rohlík a já za něj budu chtít deset korun… je to v pořádku? Myslím, že pokud se Ti nabídka nelíbí, nemusíš na ni přistoupit. Jedná se o (ne)dohodu dvou rovnoprávných subjektů. Je to otázka nabídky a poptávky. Tomu se říká TRH, v tomto případě s prací.

miroslav.bk

75 hrubeho je docela „zidovina“, tedy velmi nizka mzda. V souladu se zakonem, tedy v poradku je, ale uprimne ti povim,za tuto cenu ti to rozhodne nedporucuji. Ona totiz takova prace v KFC je docela drina, a za 75 hrubeho.. No, rozhodnuti je na tobe.

Altair-AC

To bych nebral ani náhodou. Já bych sel minimálně za 100 Kč/h.

Doporučuji zkusit McDonald, ten platí o dost lépe.

Kelt

Dohodli jste se na podmínkách, kdy budeš pracovat a kolik za to dostaneš. Můžeš si spočítat, kolik budeš mít čistého. Oba jste to podepsali, ty máš papír. Nebo sis myslel, že budeš dělat 2 hodiny za měsíc a budeš mít 3 x větší plat než Babiš. Do jaké věkové kategorie patříš? Je tam něco protizákonného? Tak nevím, co chceš?

hapiky

Nevím, jestli si uvědomuješ, že je to minimální mzda.

anonym

Oni to prostě při pohovoru zkouší, jako každá firma chtějí ušetřit a pokud ty nemáš představu o své ceně tak ti prostě nabídnou minimální mzdu a čekají co ty na to … protože, co kdybys na to kývl, má smysl to zkusit 🙂 Jak s tím hodláš vyžít prakticky bude už tvůj problém. Uvědom si ale že jim na to kývnout nemusíš, můžeš říct že je pro tebe přijatelné minimální ohodnocení řekněme 100kč/h a pokud to neakceptují tak jít dál, ale oni to spíš akceptují, protože chápou že další zájemce jim nejspíš řekne něco velmi podobného. Prostě musíš trochu znát svou cenu a tak jak oni sebevědomě hodili na stůl minimální mzdu ty tam sebevědomě hoď svou minimální představu.