Avatar uživatele
Anonymní čl

Je v pořádku mzda 75 Kč hrubého, budu-li brigádně 20–25 h týdně pracovat v KFC?

Ahoj, dnes jsem byl na pohovoru v KFC ohledně brigády. A dávají 75,– Kč hrubého na hodinu, budu pracovat 20 – 25 hodin týdně. Je to v pořádku?

Zajímavá 0 před 1771 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

tvl, to je žebrota. To bych se na ně vys…mál

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Když budeš chtít ode mě rohlík a já za něj budu chtít deset korun… je to v pořádku? Myslím, že pokud se Ti nabídka nelíbí, nemusíš na ni přistoupit. Jedná se o (ne)dohodu dvou rovnoprávných subjektů. Je to otázka nabídky a poptávky. Tomu se říká TRH, v tomto případě s prací.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
miroslav.bk

75 hrubeho je docela „zidovina“, tedy velmi nizka mzda. V souladu se zakonem, tedy v poradku je, ale uprimne ti povim,za tuto cenu ti to rozhodne nedporucuji. Ona totiz takova prace v KFC je docela drina, a za 75 hrubeho.. No, rozhodnuti je na tobe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Altair-AC

To bych nebral ani náhodou. Já bych sel minimálně za 100 Kč/h.

Doporučuji zkusit McDonald, ten platí o dost lépe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Dohodli jste se na podmínkách, kdy budeš pracovat a kolik za to dostaneš. Můžeš si spočítat, kolik budeš mít čistého. Oba jste to podepsali, ty máš papír. Nebo sis myslel, že budeš dělat 2 hodiny za měsíc a budeš mít 3 x větší plat než Babiš. Do jaké věkové kategorie patříš? Je tam něco protizákonného? Tak nevím, co chceš?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Nevím, jestli si uvědomuješ, že je to minimální mzda.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Oni to prostě při pohovoru zkouší, jako každá firma chtějí ušetřit a pokud ty nemáš představu o své ceně tak ti prostě nabídnou minimální mzdu a čekají co ty na to … protože, co kdybys na to kývl, má smysl to zkusit 🙂 Jak s tím hodláš vyžít prakticky bude už tvůj problém. Uvědom si ale že jim na to kývnout nemusíš, můžeš říct že je pro tebe přijatelné minimální ohodnocení řekněme 100kč/h a pokud to neakceptují tak jít dál, ale oni to spíš akceptují, protože chápou že další zájemce jim nejspíš řekne něco velmi podobného. Prostě musíš trochu znát svou cenu a tak jak oni sebevědomě hodili na stůl minimální mzdu ty tam sebevědomě hoď svou minimální představu.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek