Avatar uživatele
Elk

Je to pravda, že…

…je lepší se v horku osprchovat nejdříve horkou vodou – prý se roztáhnou a vyčistí póry a potom studenou, že se pak člověk tolik nepotí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? anonym, iceT, johana 56, gagaga před 3916 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jak bychom se však měli v létě sprchovat, aby nám svěží pocit na pokožce vydržel co nejdéle? Ledově studenou vodou, nebo raději teplejší? Ten, kdo si otevře pouze kohoutek se studenou vodou, se může po sprchování začít opět rychle potit, protože studená lázeň nepřináší jen osvěžení, ale povzbuzuje také krevní oběh. Proto je lepší vlažná sprcha. Ta totiž udržuje termoregulaci lidského těla v rovnováze. Potřebný chladivý efekt přitom vyvolají sprchové gely s mátou nebo citrusovými plody. Pokud by ani to nestačilo, upusťte od rychlého osušení a nechejte na svém těle pomalu odpařovat zbytky vody. Tím dosáhnete dalšího chladivého
Doplňuji:
účinku.Pak jsem četla,že je dobrý se utřít úplně.Nevím,jestli je to to dobrý,nebo pravda,ale já bych z teplé vody zhebla!

Zdroj: internet

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ponovotny

mám zkušenost, že když si dáš v létě saunu, tak tě to velice nečekaně osvěží, tak asi podobně bude fungovat i ta sprcha. Jde o to, že největší pocit únavy je z ucpaných pórů (neco jako když se přidušuješ). Potit se ale po takové kůře budeš pravděpodobně víc, protože póry budeš mít průchodné a otevřené

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

je to jako u rybiček, v létě mají vodu teplejší a v zimě chladnější ..toho by se měli držet i tvorové žijící na souši, tak to pracuje

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek