NEnym

Je techn. možné,aby měl kamarád NIŽŠÍ rychlost připojení (bity) než já,a přitom VYŠŠÍ rychlost stahování (Bajty),než já?

Ptám se, jestli je to obecně možné, event. až běžné (neptám se na nějaké vyjímečné situace).

A je-li to STAHOVÁNÍ proměnné (jednou u něho rychlejší, jindy zase u mne…)?
A jestli je to možné a ještě k tomu proměnlivé, tak na čem to závisí (při identických podmínkách k porovnání, tzn. ve stejný čas, stejná velikost stahovaného souboru). Závisí na PC? Závisí na providerovi? Stále mne to zajímá v tom kontextu NEpoměru:
NIŽŠÍ rychlost PŘIPOJENÍ a VYŠŠÍ rychlost STAHOVÁNÍ

x

VYŠŠÍ rychlost PŘIPOJENÍ a NIŽŠÍ rychlost STAHOVÁNÍ…
Doplňuji:
Pro „Hykam“ a „Jsemtady“:
VŮBEC JSTE NEPOCHOPILI PODSTATU OTÁZKY. Když si to přečtete pořádně, tak zjistíte, že já tu vůbec neřeším problematiku bit x Byte…

Zeptám se tedy jinak:
Hypotetický stav-já i soused máme u připojení k webu vše stejné-poskytovatele, tarif, cenu, atd., atd. Máme jen jiná PC. A domluvíme se, že v 1 okamžik oba spustíme stahování něčeho stejného (např.filmu) a ze stejného www zdroje.

A teď: mně se to stáhne (někdy) za výrazně DELŠÍ dobu než jemu. Druhý den to zopakujeme, a je to naopak, tedy mě se to stáhne za výrazně KRATŠÍ dobu, než jemu.

A já se ptám: PROČ SE TA RYCHLOST STÁHNUTÍ FILMU MĚNÍ (a navíc jednou v jeho prospěch, příště v můj prospěch), KDYŽ PODMÍNKY JSOU (až na PC) stejné? (Pozn. FUP není…)

To potřebuji vysvětlit! A UŽ MI TU, prosím, NEPIŠTE ROZDÍLY bit x Byte. Nééésu blbééé…

Nejlepší odpověď
Hlada

I přes stejnou smluvní rychlost nemusí být skutečná rychost v daném okamžiku na obou adresách stejná. Zkuste si to změřit. Je to vliv zatížení spoje, u WiFi třeba i počasí.
Pakety v internetu také nemusí pokaždé jít stejnou cestou. Zkuste si to příkazem TRACERT.

Další odpovědi
Hykam

Možná to bude tím že 1 Byt(bajt) má 8 bitů.

Zkuste si změřit rychlost např: http://www.dsl­.cz/test-mereni-rychlosti
a při výrazně menši naměřené rychlosti reklamujte připojení u poskytovatele
Doplňuji:
Pro Michal Kole: není pravda, že pokud máte výrazně menší rychlost než jakou máte ve smlouvě tak s reklamací neuspějete.
Sám jsem měl podobný problem, mám rychlost 16Mbit a průměrnou rychlost jsem měl okolo 8Mbit. Zavolal jsem na technickou podporu O2, operátorka mi změřila rychlost jejich testovací server a usoudila že ta rychlost opravdu není dostačující.
Druhý den již u nás byl technik, na ústředně něco přepojil (mám dojem že říkal něco o starým protokolu který ještě nepodporoval mnou objednanou rychlost) a bylo po problému. Samozřejmě si neúčtovali ani korunu.

Jsemtady

1 Byte (bajt) = 8bitů, tak je to vždy pouze se to dělí, čili pokud máš vyšší jedno, máš vyšší i druhé a naopak. Při měření rychlosti internetu se většinou změří aktuální krátkodobá rychlost internetu a nemusí na to mít vliv výkyvy v rychlosti atp. Ale pokud se stahuje soubor delší dobu, ukáže se vám většinou průměrná rychlost stahování a ta může být vyšší díky stabilitě. Také je možné, že má váš poskytovatel nějaké omezení. Např. u nás se po stažení 100MB rychlost zpomalí a tedy by mi to ukázalo rychlost připojení na měřáku vysokou (6 Mbit), ale ryhlost stahování v prohlížeči by po těch 100MB byla jen 2Mbit(256KB), dále může stahovat např. z rapidshare z placeného accountu a tedy by měl vyšší rychlost než ty z free acc. nebo může stahovat rychle z vnitřní sítě a rychlost měřit ven do internetu, to by se taky lišilo.
Ale při stejných podmínkách ze stejných stránek a u stejného poskytovatele to možné není. Vždy je to 8bit=1Byte. Je to jako by jsi se ptal, zda může bít naměřená vzdálenost v centimetrech větší, ale v metrech menší.
Doplňuji:
Mi jsme pochopili otázku, ale vy jste asi nepochopil odpověď. RYCHLOST INTERNETU JE JEN JEDNA. Měřák ukazuje hodnotu jak bitech tak v bajtech aby si lidi mohli vybrat a nemuseli to dělit 8, pak k jednomu napíše rychlost stahování a ke druhému připojení.

Pokud máte se sousedem stejné připojení od stejného providera tak samozřejmě stahujete po stejné lince s tím, že sdílíte i její maximální rychlost a je víceméně náhoda kdo to stáhne dřív. (Hodně laicky si to představte, že data od vás a k vám putují po stejné dálnici jako k sousedovi a zkrátka kdo zrovna v tom hustém provozu uspěje, ten je na konci dřív.) Pc by na to měl vliv pokud by byl např. zavirovaný, nebo výrazně horší.

mosoj

Hele chlapče, tak to také pořádně popiš.
Hlavně jak jste připojeni. I kdyby jste byli na jedné lince těsně za sebou tak ten druhý to bude mít pomalejší. Ona také existuje nějaká agregace ( to si určitě zjištíš sám). Také nejste na lince sami, je vás tam víc a pokud se ti co jsou před vámi připojí, tak vám ta rychlost klesne. Na WiFi je to ještě markantnější. Je tam vliv i počasí.
Na drátě také záleží jak jste daleko od ustředny.
Také existuje downlod a uplowd a i v tomto bývají v daném okamžiku rozdíly.

Jo a garantovanou rychlost ve smlouvě udává málokterý poskytovatel. Takže ta rychlost udávána ve smlouvě bývá opravdu většinou jenom teoritická maximální. Právě to udává ta agregace.

Michal Kole

rychlost uvedená ve smlouvě je nejvyšší rychlost technicky dosažitelná nikoliv že ta rychlost bude furt a za všech okolností (na tom by provider prodělával), takže s reklamací moc neuspějete. provider řekne: „To je ním líto že bám to stahuje Byte za sekundu, ale podle smlouvy je to v pořádku“ a ještě zaplatíte za servisní zásah.

Reuef

hlavne si to nemer na dsl.cz ten nemeri objektivne zkus napriklad www.speedtest.net tam si muzes vybrat i na jakym serveru po celym svete to chces zmerit…no a samozrejme taky zalezi na tom odkud stahujes napriklad rychlost stahovani u stejnyho souboru ze stejnyho serveru muze byt vyrazne jina

Já...

MOSOJ: píšeš, „že nejsou na lince sami“. No a co? Oni řeší problém MEZI SEBOU a nezáleží na tom, jestli je s nima připojeno víc nebo míň dalších. Oba dva jsou na tom – VŮČI SOBĚ – POŘÁD STEJNĚ! Je přece myšleno IDENTICKÉ připojení v tu danou chvíli!

Na WiFi či na kabelu – tak ten dotaz zase nikdo nepostavil. Důležité, aby měli připojení i v tomto pohledu IDENTICKÉ!

Počasí maj zase oba stejné, tedy IDENTICKÉ!
A vzdálenost od ústředny? Jsou to sousedi, takže zase IDENTICKÁ!

A garant.rychlost ve Smlouvě? Co do toho taháš Smlouvu? Znova opakuji – oni píšou, že maj vše IDENTICKÉ, takže i providera a jeho rychlost přiipojení. V otázce to JASNĚ DEKLARUJÍ.
To fakt je úplně mimo. Oni přece řeší reálnej stav a reálnej poměr mezi sebou v tu danou chvíli. A ne to, co maj nebo nemaj ve Smlouvě. A ta je (logicky z dotazu vyplývající) evidentně stejná…

A ještě: když seš takovej pseudomachr, tak se nauč psát Download a Upload…
Ty tvoje zkomoleniny zrovna příliš nesvědčí o tvém přehledu…

UFFF! ☹