Kelt

Je internet ve filmu stejný, jako mám já?

zajímalo by mne, zda mám stejný internet, jako je v nějakém filmu. Tedy, když v nějakém filmu bude scéna, kdy někdo napíše něco do vyhledávače, a já to udělám také, zda se dostanu na uvedenou stránku, nebo je to jenom film, schválně nastavené stránky a pod. Například ve filmu Kruh vyhledává hlavní hrdinka nějaké informace na internetu. Takže jsou to navazující stránky, nebo tam režisér nastaví střihem náhodnou stránku podle potřeby, případně si takovou stránku nechá vytvořit? Děkuji předem.

Nejlepší odpověď
gecco

Velmi pravděpodobně není daný počítač při natáčení ani připojený na web…
😉
Samozřejmě, že obsah obrazovky je daný scénáristou a režisérem (a velmi pravděpodobně jde o obsah pro film vytvořený – přece nikdo nebude kvůli takové fťákovině řešit případná autorská práva?!)…

Další odpovědi
arachis

Všechno je fikce, nic reálného.

Klaproth

Pokud šlo o CRT monitor, tak během natáčení na něm zcela určitě byla zobrazena pouze zelená klíčovací plocha a snímky obrazovek se dodaly až v postprocesu.