koník.

Rychlost pripojeni

Staci mi 8MB rychlost pripojeni na net kdyz to mam jen jako prohlizec a stahuji jen obcas? Nevim jestli 8MB za 400 kc nebo 12MB za 600 kc. poradte. Dekuji

Nejlepší odpověď
bolak

To snad musíš vědět sám, zapřemejšlej kolik máš teď a jak ti to vyhovuje.

8 Mbit znamená 1 Megabajt za vteřinu
700MB film se ti tak stáhne za 12 minut

12 Mbit znamená 1,5 Megabajt za vteřinu
700MB film se ti tak stáhne za 8 minut

Ale tohle jsou jenom teoretické hodnoty. Ve skutečnosti, stahuješ-li třeba z uložto a nemáš tam premiový účet, tak je tam rychlost omezená na 300KB/s, což je něco kolem 2,5Mbit.

Stejně tak obyčejné stránky jako jsou seznam.cz nebo zpravodajské servery mají zhruba od 200kB do 1MB a tam už je ti celkem jedno, jestli se ti ta stránka načte za vteřinu nebo za třičtvrtě vteřiny, protože ten rozdíl v čase je naprosto zanedbatelný.

Jediný co by tě tak maximálně mohlo trápit je upload, ale pokud někomu každý den neposíláš gigabajty fotografií nebo nehraješ po netu nějakou hodně náročnou hru, tak si s tím vůbec nemusíš zatěžovat hlavu. Bohatě stačej ty 3Mbit/s.

Další odpovědi
lukas.zmizik

v tom pripade by stacily i 2 mega