Wortygen

Rychlejší internet

Chci se zeptat,zda existuje nějaký program , co zrychlí internet. Před 3 dny šlapal normálně , ale od včerejška se začal spomalovat. Někdy se stránky načetly do 30 sekund. Reinstal systému jsem zkoušel , abych se zbavil všech přebytečných věcí , ale nepomohlo.Jinak mám připojení wifi a internet 802.cz
Případně mi pošlete odkazy či rady.

Odpovědi
autacek

Linku opakovaně přeměř zde: speedtest.cesnet.cz a nebo na speedtest.net
Pak napiš co ti to píše a zda-li nejsou v naměřené hodnoty v přílišném rozdílu. Osobně předpokládám, že uvedený problém bude možná moci odstranit pouze poskytovatel připojení (bude ve wifi spoji) a problém že není u tebe.
Doplňuji:
Ale jestli si chtěl napsat, že máš připojení přes adsl a wifi máš až doma, tak zkus připojit počítač po kabelu přímo, zda-li bude výsledek stejný…

Bedy

Internet zrychlit jde těžko na straně koncového zákazníka, to se musí řešit s provozovatelem, jestliže čistá instalace Windows nepomohla. Můžete zkusit restartovat router či modem.
Jako jestli chcete, můžu se Vám na to podívat, jestli jste si tam nenainstaloval něco nechtěného, ale to je asi tak vše – kdyžtak mi pošlete výpis z programu Hijackthis.
Program stáhnete z http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download
Hijackthis tedy stáhněte na plochu, spusťte ho a klikněte na Do a systém scan and save logfile.
Po dokončení kontroly se na ploše objeví soubor hijackthis.log – ten mi pošlete emailem na adresu bedy zavináč outlook tečka com. Nezapomeňte do zprávy uvést předmět, aby zpráva neskončila ve SPAMu.
S tím bych doporučil, abyste mi poslal výsledky měření rychlosti připojení z speedtest.net a pro ověření funkčnosti firewallu také výsledky z test.bezpec­nosti.cz

ADSL.cz

Zkuste změřit rychlost na http://goo.gl/XSJJf a napište jaké hodnoty Vám měřák naměřil. Zkuste také restart modemu, případně změřit rychlost přes jiný počítač nebo třeba telefon.