Je tato pokuta nesmysl?

dostal jsem pokutu za to že jsem měl auto v zoně zákazu stání, ale tam v okolí nebyla žádná značka... co mám tedy dělat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

A jak tedy byla ta zóna zákazu stání vyznačena? Zóna se ohraničuje značkami a ty nutně nemusejí být v nejbližším okolí. Stoprocentně tam značka musela být. S pokutou nic nenaděláš.

Další odpovědi:

Zlatý

Čo to je okolie vo vašom ponímaní?
Značka nemusí byť vo vašom okolí, stačí, keď je na začiatku vjazdu do označenej zóny zákazu státia.
Napríklad v "pešej zóne", prípadne vozidlám uzavretom centre mesta, pokiaľ nemáte úradné povolenie státia, platí zóna státia, kam je povolený vjazd len obslužným vozidlám s povolením a vozidlám záchranárov a polície, platí zákaz státia, môžte zastaviť s vašim obslužným vozidlom len na čas nevyhnutný na nakládku a vykládku tovaru, ale nemôžte tam stáť, to znamená, že nemôžte opustiť vozidlo a isť na kávu, alebo po nákupoch...

Zlatý

Pokud by tam nebyl zákaz stání, pokutu by jsi nedostal. Jediné co můžeš dělat / a také musíš/ je pokutu zaplatit.

Stříbrný

Matejík, co jiného byste měl dostat, když jste stál v zoně zákazu staní?

Pokud jsi jí už zaplatil, tak dělat nic moc nemůžeš.
Pokud ne, tak na to upozorni, popiš kudy přesně jsi jel a vyžaduj, aby ti bylo ukázáno, kde je značka "Zóna zákazu stání."... Je možné, že jsi kolem skutečně projel. Tato značka totiž platí bez ohledu na to, kolik křižovatek jsi projel. Končí jí vždy jen značka"Konec zóny.."

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.