Avatar uživatele
Registrovaný

V roce 2000 jsem dostal pokutu od policajtů za rychlou jízdu v obci 300 korun.Nezaplatil jsem a odjel jsem do USA.

V r.2011 jsem něco potřeboval kolem Živnostenského listu a na Živnostenském ůřadě mě řekli o té pohledávce 300 kč a že když ji nezaplatím nic od nich nemůžu chtít.Není ta pohledávka už promlčená?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Pokuta je promlčena po 6 letech po roce, ve kterém se stal přestupek splatným.
Tento případ řeší § 70, odst. l zákona o správě daní a poplatků.
Je třeba si ale uvědomit, že mohl být během Vaší nepřítomnosti poplatek vymáhán a jistě je Vám známo, že dnes se nevyzvednutí doporučené zásilky bere jako doručená zásilka. Ověřte si na Finančním úřadě, že Vám v letech 2000-2007 nebyla v této věci zaslána žádná korespondence. Pokud tomu tak bude, požádejte z titulu promlčení o storno pokuty. Pokud Vám byla jakákoliv korespondence v uvedeném šestiletém období zaslána, doporučuji pokutu uhradit, na FÚ se omluvit a dále tento problém neřešit.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.