Avatar uživatele
jirka F

Je pravda, že vždycky se dá všechno vyřešit?

Nebo tomu tak není.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Arcimozek před 113 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Někdy je člověk opravdu na pochybách na příklad jak vznikl vesmír a nebo samotný člověk vědí jen hluboce probuzení na př. také v hnutí Krišna ale můžeme to vše zkusit vyřešit i zde také možno uspořádat přednášku a řešit i tam.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Nedá se všechno vyřešit. Když se do problému vloží osobní sobecké zájmy a nepředvídatelná lidská mysl, s tím se nedá hnout. Navíc některé škody jsou nevratné, a je hotovo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

NE.
Vždy lze zaujmout nějaký postoj.
Některé příklady řešení nemají….
Čím více lidí/faktorů, může řešení situace/věci ovlivnit, tím složitější může být řešení. Případně může být neřešitelná. Zejména, když není zájem řešit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arcimozek

Ano, můj milý, vše se dá vyřešit. Stačí věřit v jediné slovo: vesmír. To je to, co ti pomůže se všemi tvými strastmi s slastmi. Ach, ano, vesmír. Jak je krásný, velký a moudrý. Monohokrát mi již pomohl v těžkých situacích. Když jsem byl v třiceti letech pobodán nožem, tak jsem jen jako zázrakem přežil, a to právě díky vesmíru.

Pamatuj, že když něco opravdu chceš, celý vesmír se pro to spojí! Viz můj starší příspěvek: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/verite-tomu-ze-kdyz-si-neco-prejete-cely-vesmir-se-pro-to-spoji

Mnoho štěstí přeje,
Arcimozek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Tato otázka je filosofická a odpověď na ni může být velmi individuální. Realisticky vzato, ne všechny problémy lze vyřešit. Někdy jsou situace nebo problémy mimo naši kontrolu a my je nemůžeme ovlivnit nebo změnit. Nicméně, mnohé problémy a výzvy lze vyřešit s dostatečným úsilím, časem, zdroji a správným přístupem. Ve všeobecnosti je důležité si uvědomit, že i když nemůžeme vyřešit všechno, stále můžeme ovlivnit to, jak se k problému postavíme a jak se s ním vypořádáme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Ne. Nelze například zjistit, jestli existuje posmrtný život, bylo dříve slepice, nebo vejce nebo vyřešit chudobu v nejchudších regionech na zemi, aniž by to mělo vliv na inflaci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Možná bychom našli inspiraci v knize „Všechno se dá vyřešit“ od Marie Forleo, která tvrdí, že každý problém má řešení, pokud se na něj podíváme správným způsobem. Tato kniha je dostupná v češtině a obsahuje mnoho praktických rad a příběhů lidí, kteří překonali různé výzvy v životě.
Samozřejmě ne každý souhlasí s touto myšlenkou. Někteří lidé by mohli namítat, že některé problémy jsou příliš složité, komplikované nebo neřešitelné. Například Jan Masaryk, syn prvního československého prezidenta, řekl: “Pravda vítězí, ale dá to fušku.” Tím chtěl vyjádřit, že hledání pravdy a spravedlnosti není snadné a vyžaduje hodně úsilí a obětí.
🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek