Rokio

Je pravda, že romové jsou běloši?

Je pravdivé tvrzení, že cikáni patří mezi europoidní rasu?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
dubraro

ano

„Běloši“ je nepřesné označení. Cikáni (což nejsou jen Romové), spolu s námi, patří k indoevropské (v anglicky mluvících zemích kavkazské) rase.

Další odpovědi
zjentek

jiná odpověď

Teď sem do vlasti houfně přitáhli bílí cikáni z Ukrajiny! Mají se tady dobře, včera hlučně popíjela skupinka osmi v OV Marhorách v hospůdce na Přemyslovců do zavíračky a pak ještě cestou na ubytovnu hlasité noční juchuchu v azbuce.

da ny

ano

A co by jako měli být jiného?
Vy jste snad nechodil na ZŠ? Tam Se to poprvé probírá, v rámci učiva. Nebo nás „jen“ zkoušíte? 😉
https://www.zsmu­tejovice.cz/e_dow­nload.php?file=da­ta/editor/494cs_1­.pdf&original=1­.+lidsk%C3%A9+ra­sy.pdf
https://zs-nucice.cz/User­Files/File/eu_161-190/VY_32_INO­VACE_174.pdf
https://www.zsmen­delova.cz/files/pos­ts/3270/files/lid­ske_rasy_vyklad_ko­trcova.pdf

aliendrone

jiná odpověď

Zmatečná otázka. Ohledně příslušnosti k europoindímu lidskému plemeni to pravda je. Stejně to platí např. i pro Indy. Nicméně pokud se dobře podíváš, tak zjistíš, že cígoši NEJSOU běloši (stejně jako třeba Indové, ke kterým mají mnohem blíž, než typově k lidem se světlou pokožkou – bělochům).

Potíž je v tom, že na konci 80.let minulého století, kdy genetika otevřela možnosti jak s definitivní platností vyřešit rozdělení lidského druhu začal závratný vzestup všelijakých těch „hnutí za práva…“, „pozitivní diskriminaci“, obecně „všichni jsme si rovni, bubakini ale rovnější“ atd. 😕

Jakékoliv objektivní výzkumy v tomto ohledu se staly nežádoucími, leda by potvrzovaly výše zmíněný trend. Co by sis pomyslel o vědci, který by tvrdil, že jezevčík je bernardýn? Fakt, že OBA jsou druhově PSI na rozdílech mezi nimi nic nemění. Ovšem pokud se nebudeš držet teze, že jezevčík JE bernardýn, ergo bubakin je běloch (dnes už možná dokonce „o něco LEPŠÍ než běloch“), tak jako vědec v oboru jsi v podstatě skončil, nedostaneš státní grant na práci/výkum atd., zkrátka máš s vědeckou kariérou šmitec. 😕

Tudíž za 50 let jsme se v podrobnějším zkoumání lidského druhu v tomto ohledu nikam nedostali, jendoduše jsme NESMĚLI. Stále jsme v zásadě na tom nejhrubějším rozdělení lidského druhu na plemena, přestože se dá předpokládat, že ani v tomto směru se pokrok nezastavil, tak probíhá víceméně neoficiálně/skrytě. Na oficiální úrovni se výsledky neobjevují a prosazuje se, že „všichni jsme stejní“.

Tudíž ANO, cígoši JSOU europoidé, ale určitě to NEJSOU „běloši“. Na to snad ale nepotřebuješ můj rozklad, je to doslova OČIVIDNÉ. 😄
V podrobnějším ohledu si musíme počkat na dobu, až zhovadilý dem(ent)okratický globalismus padne, teprve PAK bude moci být bez existenčního strachu zveřejněna pravda „jak to vlastně je“. 🙂

Lgee

ne

GM

ne

Romové jsou cigáni, to je zvláštní sorta.

paul1

ne

aliendrone

Možnosti ANO i NE jsou částečně správné OBĚ, podle toho, na co se klade v otázce důraz (na „bělošství“ nebo na europoiditu). 🙂