Lgee

Je pravda, že nic není jisté, pouze „skoro jisté“?

Nikdy nemůžeme mít absolutní jistotu.

Drap: ale skoro jisté mám na mysli, chápeš?

Nejlepší odpověď
Drap

Neni. Smrt je jistá, to už jsem ti dnes jednou psal.

Další odpovědi
annas

Kdybyste využil našeptávač, měl jste odpověď hned.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-byt-neco-jiste-proc-ano-proc-ne
Je třeba znát il význam slova

jistý příd.

1. shodující se se skutečností; zaručený, nepochybný
2,. přesvědčený; nepochybující
coíx codkazu

https://www.nechy­bujte.cz/slov­nik-soucasne-cestiny/jilst%C3%BD?

Pro vyjádřenío jistoty je možné využít příslovce, moíry nebo času případně částice.

Je to sksoro jisté, téměčř, bezmálo jisté atd. Moíra jistoty. Protiklad jilsstý x nejistý.

Je vidwět, že význjamům slov v češtioně je třeba rozumět a že exiltují synonyma.

Filip84

Jistá je opravdu jenom ta smrt, tak, jak jí známe.

Ale nepotěším Tě: vůbec není jisté, co to ta smrt je, a co se děje, respektive, jestli se vůbec něco děje, a v případě, že ano, pak co, po ní. 😧😅

Disraeli

Je to pravda. Jednoduše proto, že ani fakta ani nic prokázaného, nelze s jistotou prokázat na 100 % a u ničeho si nemůžeme být jistí.
Co se týká vědeckých faktů, dogmat, teorií a prokázaných věcí, tak mohou být nakonec nějakým způsobem vyvratitelné nebo pozměnitelné (vč. matematiky, fyziky, chemie,.. a obecných/zřejmých faktů z naší existence). Dá se říct, že jsme na samém počátku objevování. Nic nevíme. Respektive ani nevíme, kolik toho nevíme; nebo v čem a jaká je pravda.
Boha jeho, existují teorie (a to hojně rozšířené a mnohdy i vědecké), že náš svět (existence, vesmír, realita) je jen iluze, projekce nebo něco po způsobu virtuální reality. Nebo že život/narození je smrt a smrt (po smrti) je život…

Nikdy neříkej nikdy (pouze v tomto případě – jinak by to byl paradox :D). A nic není nemožné. Všechno může nějakým způsobem existovat (někdy, nějak, někde), každá sebešílenější věc (i ta největší kravina), co si člověk představí – dokážeme si představit jen to, co známe, s čím jsme se kdy setkali (a kombinace toho). Že je to s něčím v rozporu znamená akorát, že je to v rozporu s naším aktuálním/omezeným poznáním… ne, že to nikdy nemůže být. Chceš-li nějakou technologii (nebo něco jiného) a co by to mělo být (co by měla dělat) – stačí si říct JAK a pak na to přijít, uskutečnit to… takhle většinou fungovaly různé objevy a vynálezy od géniů v historii (přestože různě objevy byly náhodné – nebyla to majorita). Telepatie, telekinze, teleportace – pokud nemohou existovat z tzv. nadpřirozeného hlediska jako nadpřirozené schopnosti (proč by ne?) – tak určitě mohou existovat z vědeckého hlediska, pomocí technologií.

Fyzik

Vážení, jaký význam mají takovéto otázky? Co přinese autorovi otázky její zodpovězení? Není to tu spíš komunitní centrum a místo pro scházení pár desítek lidí, než seriozní web?

Milý/á Lgee, odpovědi na svoji otázku hledej při studiu skepticismu a dogmatismu např. na Wikipedii.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Skepticismus
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Dogmatismus

Savier

Jen smrt je jistá 😕 Člověk může umřít lusknutím prstu i při te „nejbezpečnější“ činosti.

Lgee

Filip84 – ano jiste není nic, ale skoro jisté jsou různé věci přece. Protože skoro jistota není nic absolutního.

Lgee

Maximálně skoro jisté.

quentos

Nauč se konečně interpunkci, bez ní to nedává smysl.