replicator

Je pravda, že ginseng zesiluje efekty, tedy i negativní?

Nejlepší odpověď
annas

Všechno záleží na množství, kvalitě., citlivosti jedince. Může se stát, že při větším množství dojde ke zhoršení zdravotního stavu, po snížení dávkování, nebo pauze, se stav zlepší,. U někoho nefunguje,

Proto je třeba udělat přestávku mezi dávkováním.

"Ženšen – nežádoucí účinky
Tato zmíněná přestávka je nutná z důvodů kumulace účinných látek v těle, které pak mohou způsobovat negativní účinky, stejně jako při užívání vyšších dávek než doporučených. Jako takové nežádoucí účinky jsou uváděny zvýšený krevní tlak, poruchy trávení, nespavost a nervozita.

Diabetici by měli užívání ženšenu předem konzultovat s lékařem, jelikož ženšen může mírně snižovat hladinu cukru v krvi."

Mně ženšen zvyšoval tlak, tudíž neužívám, i když sem pila jen čaj.

https://www.ce­lostnimedicina­.cz/zensen-tisicilety-zazrak-cinskych-cisaru.htm

Odpovídám z pohledu alternativní ´medicíny, jíž se léčím. Tedy z vlastní zkušenosti,

Zda platí i v klasické medicíně, nevím.

„V současné době je ženšen pravý považovvaný za všelék, kterým však v žádné případě není, přesto že je označen přídomkem „panax“ ( z řeckého πάναξ, πάνακες). Proto je třeba upozornit, že se může užívat pouze pro příslušné choroby, nikoli jako všeobecný stimulátor.“

https://www.tcmvy­socina.cz/kate­gorie/zensen-pravy-panax-ginseng/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.