Bronzový

Je potřeba na přípravu kyselých okurek kopr a vinné (popř. rybízové, višňové) listy?

Nakoupila jsem okurky, ale tyhle ingredience nemůžu sehnat (navíc už mají všude zavříno). Zahrádku nemáme. Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já dávám do kvašáků vinné a rybízové listy, kopr a kousek křenu. Okurky mají lepší chuť. Ale dívala jsem se na net do různých receptů, někdoje uváděný kopr, křen, navíc česnek. Takže dají se dělat i bez zmiňovaného listí.

Zalévám je jen slaným nálevem. Źádné koření se již nepřidává.

Další odpovědi:

Zlatý

To co píšete se dává do kvašáků kopr,vinné a višňové listy.Do nakládaček se může nemusí přidávat kopr.

Bronzový

mě zase líp chutnají okurky bez kopru
v kupovaných jsou vždycky, ale ty pravé domácí od mojí babičky byly vždycky bez kopru :)

Zlatý

O těch listech jsem fakt v životě neslyšela, moje maminka dávala pár kuliček pepře, nového koření, hořčičné semínko, pár koleček mrkve, bobkový list. Tchyně dává to samé, ale navíc trochu kopru.

Diskuze k otázce

Stříbrný

elektrikář

Pokud se dělávaly kvašáky, tak se na dno soudku listí dávalo ani né tak pro chuť jako pro kvasinky které na nich jsou. U nás se používal jen nálev z Deka pokud chceš něco pikantnějšího tak mrkev křen, nebo do každé láhve jednu feferonku. Kopr je v nakládáčku Pikant. jinak snítku jde přidat do každé láhve.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 842
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.