Tonda Káňa

Je podle vás v životě cennější „vysoká škola života“, nebo běžná vysoká škola?

Já vím, že se z toho pojmu někdy dělá sranda, ale myslím si, že Vysoká škola života (VŠŽ) je v životě mnohem cenější než ta běžná škola. VŠŽ je zdarma, je i pro lidi bez maturity, nenaučí vás věci, které pak už zapomenete. Já znám mnoho lidí, který vystudovali VŠ a jsou pro život naprosto nepraktiční, samí matfyzáci a VŠCHTáci a podobní… Mají titul, i třeba doktorský, ale ani si nevyperou sami prádlo. Všímám si, že čím vyšší titul, tím vyšší autista. A ještě bez normálního selského rozumu (třeba jako ten s tím dotazníkem, který nedává smysl).

Ano, já mám jen účňák (a nelituji toho, o 60 tisících hrubého měsíčně se vysokoškolákům ani nesní), ale řekl bych že sem pro život lepší než oni. Je navíc známo že „inteligetní lidé“ to mají vždy ve společnosti nás „blbců“ těžké a trpí a páchají sebevraždy a mají depky.

Ptám se tedy: co člověka v životě opravdu naučí vysoká škola? Jen mu dá papír a udělá z něj nemyslící stroj zahlcený zbytečnými informacemi. Toť můj názor.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Běžná vysoká škola

Z tohoto rozhodně normální, formální vzdělání. Byť nejsem jeho zastáncem (protože funguje naprd). Tituly v podstatě nic neznamenají, ALE ještě míň znamená nějaká „vysoká škola života“.
Napíšu ti, co už jsem ti napsal v diskuzi:

„Vysoká škola života“ je sra_ka užívná většinou těmi největšími mentály, omezenci a zabědněnci, kteří nemají žádné užitečné znalosti ani přehled, nic nevědí, nic moc neumí, skoro nikde nebyli, ale „znají všechno“, vyžívají se v konspiračních teoriích, dezinformacích, předsudcíh a podobobném.
Vysoká škola života není nic. Blízká možná tak k mentalitě dělníka.

„Škola života“ by MOHLA být povvažována za něco jako životní zkušenosti, moudra zdravý selský rozum, ALE taky záleží na použití a netvrdil bych, že je to lepší než vzdělání.

Další odpovědi
Drap

Jiná odpověď

Ideální je mít běžnou vysokou školu, a projít životními útrapami, tak aby získal i vysokou školu života. V takovéto kombinaci se vše lépe řeší a život je snadnější,
.

aliendrone

Jiná odpověď

Ono je PODSTATNÉ to, co se naučíte/kolik si toho ze školy odnesete. To, že někdo odpromoval z něj inteligenta/mou­drého/rozumné­ho člověka neudělá. 😐

Pokud by šlo o jednu stejnou osobu (aby porovnávání bylo korektní), tak vejška je pochopitelně LEPŠÍ, než nic. 😄

da ny

Jiná odpověď

Někteří „machři“ si to dávají na profil sociálních sítí 😉
Našla jsem
😛
"Chcete se stát absolventy Vysoké školy života? Pokud splňujete alespoň 6 z následujících bodů, jste ideálním kandidátem.

  1. Dokážete přečíst tento text.
  2. Jste vysoce inteligentní a máte IQ alespoň 100.
  3. Všemu hned rozumíte, ve všem jste experti a nic vám nedělá problém.
  4. Nesnášíte všechno cizí. V životě jste neviděli muslima nebo černocha, ale jste si 100% jistí, že to jsou vrazi a zloději.
  5. Jste neúspěšní, máte málo peněz, a může za to Kalousek.
  6. Fandíte Tomio Okamurovi, Andrejovi Babišovi nebo komunistům.
  7. Pijete pivo a slazené limonády místo vody.
  8. Místo kvalitní šunky kupujete sračkoidní salámy jako gothaj a nadáváte, že uzeniny stojí za hovno.
  9. Po práci jdete rovnou do hospody.
  10. Vzali jste si půjčku na letošní Vánoce.

Tak co, kolik bodů jste splnili?"
https://www.mu­zivcesku.cz/co-je-vysoka-skola-zivota-a-jak-se-stat-jejim-absolventem/

Z toho plyne, že !běžná" VŠ, na vystudované fakultě, je !cennější". 😄
Člověka učí život sám, učí se celý život. Nic cennějšího, než životní zkušenosti
a poznání, člověk, hned tak nezíská.
On ten s tím titulem obyčejně má někoho kdo se o něj „postará“ nebo si
častěji zaplatí, co potřebuje, než paní od úklidu, kuchařka, pán od lopaty apod.
Duševní práce je mnohem vyčerpávající (psychika), něž fyzická.

Vůbec mi nevadí, že dobrý lékař, chirurg třeba neumí doma, zatlouci hřebík do zdi. 😛
řidič autobusu, řezník, kominík. servírka, prodavač atd. atp., mne úspěšně neodoperuje.
Ředitele banky, školy, nemocnice atd., se životními zkušenostmi,
za přítomnosti zdravého selského rozumu, manuální zručnosti, asi dělat nebude.....:-P

Pepa25

Běžná vysoká škola

Životní zkušenosti jsou k nezaplacení a vystudovaní vysokoškoláci mohou být hlupáci v nejrůznějším slova smyslu. Ale „vysoká škola života“ je 1) ironické označení pro situaci, kdy se někdo snaží bez znalosti věci vysvětlit jev nebo skutečnost, kde ta znalost prostě je potřeba nebo 2) projev mindráku někoho, kdo z nějakého důvodu VŠ nevystudoval (třeba nemohl). Ani v jednom případě to není něco, čím by se měl člověk chlubit.
Takže jo, klidně řekněte, že vám vůbec nevadí, že VŠ nemáte, že máte dobrou práci, selský rozum a spokojený život a JÁ VÁM ZATLESKÁM, ale neshazujete se používáním podobných pojmů.

Dochy

Jiná odpověď

Obojí se počítá, ale je spoust ldií, kteří sice absolvovali obé, ale jsou zkrátka tak nějak… nezpracovatelní a nic z toho na nich nezanechalo žádné pozitivní následky…

Jinak nehodlám lidi soudit podle toho zda se jim podařilo nebo nepodařilo prolézt vysokou školou. Co mně zajímá je jací jsou a co reálně umí. U těch co výšku neprolezli jen kvůli papíru se dá rozumně očekávat, že toho po odborné stránce zvládne víc, než ten co se nedostal ani na průmku. Pořád to ale neznamená, že ten co neprošel ani průmkou je ztracená existence. Je mezi nimi spousta šikovných lidí, kteří v mnoha věcech dokáží pomoci. Ale barák si od nich asi navrhovat nenechám a zásuvku si také radši zapojím sám.

jirka F

Jiná odpověď

Kdo má na vysokou školu tak ať na ní po maturitě jde když má vědomosti. Já například jsem jen osel a debil.

Savier

Vysoká škola života

Já mám vysokou školu života. Život mě spráskal jak psa.

hard work

Jiná odpověď

Nevím, tohle téma je přeceňované, stejně tak jako vzdělání, ale faktem je, že otec bráchovi bývalé přítelkyně měl jenom základku a vydělával 300 000 Kč měsíčně jako začínající podnikatel, než začal brzy vydělávat násobně víc.

Když máš na něco talent, něco umíš a víš co máš dělat, pak je studium ztráta času.

Filip84

Běžná vysoká škola

Dneska má každý názor. Protože má právo! Má názor i na to, o čem ví úplný prd. Protože má právo! Má názor i na to, o čem ví úplné hovno. Protože má právo! Má názor i na to o čem ví kulový hovno. Protože má právo!

Hodnota akademickýho vzdělání klesá od doby, co přestalo být akademickým a stalo se kartesiánským. Tady máš, opice, skripta, si to přečti, debil, a když se to naučíš nazpaměť a odříkáš, tak můžeš mít i diplom, a v něm napsáno, že jsi opice cvičená! Jasně, je to nadsázka. Jasně, velká nadsázka. Argumentum reductione ad absurdum. Ale realita jí na hony vzdálena není!

Heinrich Franz Boblig von Edelstadt byl nedostudovaný právník, pravděpodobně studoval obojí právo ve Vídni, na doktorát však nedosáhl – byl pouze kandidátem světského a kanonickýho práva. To tehdy bohatě stačilo na zastávání postu soudce patrimoniální správy nebo advokáta.

Ještě za tzv. první republiky stačilo gymnasium na vyučování na měšťance. A na vyučování prvních čtyř tříd stačilo i nedostudovaný gymnasium.

Proč? No, protože ta úroveň znalostí, které úspěšný absolvent musel ovládat, aby měl – vůbec! – dostatečně, byla, prostě a jednoduše, vysoká. Dneska? Mít titul není problém: je spousta škol, co potřebují vykázat činnost a musíš mít na školné. Pak jde všecko!

Ano, ale to nic nemění na tom, že to vysoké vzdělání cosi člověku dá. Ano, jisté obory můžeš nastudovat samostudiem. Ano, můžeš, máš-li na to. Ovšem na to má málo kdo.

To, že je nějaký absolvent blbec úplný a komplexní, to je jiná věc. Za to ta škola nemůže, on by byl blbec i bez ní, možná ještě větší.

V každém případě je terminus vysoká škola života blbost, děláš s ním ze sebe, akorát, nekompetentního Trottela, nic víc, nic míň.

elkon

Jiná odpověď

Vysoká škola života je jen řečnický obrat.

zjentek

Jiná odpověď

Běžte už s touto otázkou do prdele, ano? Já vám to teď, dementům, konečně, jednou provždy vysvětlím: Neznáte život? Pak je vám vysoká na hovno. Nemáte vysokou? Pak je vám na hovno život. Kapišto, Káně, kurwa?! Bo tak to prostě je 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️
(Však mrkej na quentose, chytrej kluk a neumí na kole, příklad jeden z milionu 💁)

Filip84

jyřýk🤪 šalamoun Knyhovník král bonzáků: Ne, Ty nejsi jenom „osel a debil“, Ty jsi také bonzák zkurwený! Jenom, jako, aby bylo jasno.

A, laskavě, neurážej osly, ano? Nesaháš jim ani po kotníky! 🤦‍♀️

Ametyst

Drape, má to háček: útrapy tě poznamenají, ale zkušenost je stejně nesdělitelná. Hubu si musí nabít každý sám, aby poznal, o čem je řeč.

Tonda Káňa

Disraeli, takže vlastně říkáš že sem debil.. 🤔 👎🏽👊🏿

quentos

Když napíšeš „cenější“ (sic!) s jedním N a nenapíšeš čárku před „že“, leccos to o tobě vypovídá.

Tonda Káňa

Tvl další grammar nazi co si myslí že je chytřejší protože zná víc pravopis… Sem si tě vyhledal na internetu a už podle fotek vypadáš jako 🤪🤪 🤣🤣

Filip84

Quentos je chytřejší, a krom toho (a prima vista) vzdělanější. A je úplně jedno, jestli na to má vysokou školu, Klášterní vzdělávací ústav pro výchovu křesťanských panen v Salašárech (který, jak známo, není žádnou universitou!), nebo se to naučil sám, a to, třeba, v jeskyni u ohýnku.

To se Ti nemusí líbit, nemusíš s tím souhlasit, ovšem to je tak asi jediné, co s tím můžeš dělat – realitu tím nezměníš.

To, že „neumí na kole“, nic neznamená, protože na kole neumí asi tak 95% lidí. Ale ano, oni na tom kole ujedou, rozuměj udrží na něm balance, dokáží ho – nějak – zabrzdit, ale tím výčet jejich velocipédistických dovedností, pomalu, končí. Samozřejmě, že když má vykonat vyhýbací manoeuvre, poškodí se. Když má vykonat nouzové brzdění, prostě ho vykoná, nebo vykoná, ale se poškodí. Etc., etc. etc.

Čím se odlišuje inteligentní a soudný člověk od blba je to, že si je svých handicapů, marga svýho intellektu, neumětelství atp. vědom. Blbec si toho vědom, prostě a jednoduše, není, a pak – tu svým neumětelstvím, tu svou frapantní intellektuální indisponovaností, tu svým kretenismem – obtěžuje žití všem kolem sebe.

Summa summarum, mlčel-li bys, mohl bys i být považován za inteligentního, i se všemi svými multi profily. 🙄🤪

Tonda Káňa

Ty tu všechny obtěžuješ pičo, všechny jen urážíš a kluci jako Jirka si pak na tebe musí stěžovat. Di do prdele!! 👿

Mimochodem, já tě taku už několikrát nahlásil, ale adminovi je zřejmě jedno, že ty tu píšeš sprostě. Jestli nejsi admin ty, nebo ho nekouříš… Sem zvědavej, kdy mi smažou tenhle příspěvěk…

Filip84

Mne Tvůj názor nezajímá, dokážeš to pochopit? A administraci webu – zjevně – rovněž ne, to samé – zjevně – platí o jyřýkovi🤪.

Stěžovat si nemusí, musí umřít. Stejně tak sem nemusí chodit, nelíbí-li se mu – stejně tak sem nemusíš chodit Ty! 🙄

Na mne to neplatí, sociopate! 🙄🙄 Ale Ty to, přirozeně, nikdy nepochopíš, že? 🙃

Tonda Káňa

Jak jako že musí Jirka umřít? To mu jako tvl vyhrožuješ? Ty si fakt kkt…

Disraeli

To bude taky zjentek. 😅

Disraeli

To říkáš ty. 😂

Filip84

Disraeli: No, to taky, ale on to také ukazuje! 😎😃

A, víš co: ukázaná platí! 😎😂👌