zjentek

Je otcem nacizmu A. Hitler, nebo je jeho strůjcem někdo jiný? Kdo? Případně, kdy dříve a jak byl nacizmus uplatňován?

Odpovědi
led

Nacizmus je nemecká verzia fašizmu, ktorý ako prví vytvorili v Taliansku.
Výraz nacizmus pochádza z názvu strany Nationalsozia­listische Deutsche Arbeiterpartei, skr. NSDAP, ktorej spoluzakladateľom bol aj A.Hitler
Po prevzatí moci v Nemecku menovaním Vodcu tejto strany A.H. za Kancelára (ministerského predsedu) sa z nej stala „štátostrana“, ktorá začala potláčať práva občanov Nemecka hlavne z rasového a politického hľadiska.

plebs

Je toho více při koketování a zrodu, nacismus socialismus, nacismus katolíci, nacismus čistá rasa.
Ochrana přírody která je vnímána jako síla pořádku silnější zvítězí, zákon na ochranu zvířat zákaz týrání no a také Hitler, Goebbles, Himler i Hess čistokrevní vegetariáni.

EKSOT123

Lze se na to také dívat obecněji. Když se nacionalismus (pozitivní věc) vezme za špatný konec. To se běžně stává a stávalo. Tady je úryvek z Wikipedie o Ukrajině:
Chmelnického povstání (rok 1648) bylo provázeno obrovskými protižidovskými pogromy. Obětí masového vyvražďování se stalo téměř 100 tisíc Židů v Polsku, Litvě i v Bělorusku, rozzuření kozáci však vraždili také Poláky, zejména šlechtice. Oběti byly často upalovány nebo naráženy na kůly. Za masakry nese zodpovědnost sám Chmelnický i jeho velitelé, např. neblaze proslulý Maxim Krivonos. Pronásledování Židů vyvolalo silnou migrační vlnu, mnoho Židů z Ukrajiny našlo útočiště mimo jiné i v Českých zemích. Zatímco západní historiografie hodnotí roli Chmelnického povstání kriticky a zdůrazňuje hlavně jeho brutalitu, v ukrajinském národním vědomí stále žije a je vnímáno jako osvobozenecká národní válka, jež vedla ke vzniku nezávislého ukrajinského státu. Naproti tomu Poláci a pochopitelně rovněž Židé je dosud vnímají silně negativně.

Takže jsou v tom zřejmé mnohé podobnosti s nacismem, atd. Zabočil jsem sem proto, že historie se opakuje. USA investovalo mnoho miliard, aby v roce 2014 dosáhlo na Ukrajině převratu, ovlivnilo veřejné mínění a rozdmýchalo tam vosí hnízdo v podobě následníků Banderovců (měli ve 20-tých letech minulého století na Ukrajině na svědomí zvěrstva srovnatelná z dobou Chmelnického, donedávna jich část čekala na svou novou příležitost v Kanadě, část doma). Nyní se tam po něm pojmenovávají tisíce ulic a staví se mu pomníky, podobně jako v Rusku roste stalinismus.