Historie úprav

Avatar uživatele

Odpověděl/a – 16.březen 6:54

Lze se na to také dívat obecněji. Když se nacionalismus (pozitivní věc) vezme za špatný konec. To se běžně stává a stávalo. Tady je úryvek z Wikipedie o Ukrajině:
Chmelnického povstání bylo provázeno obrovskými protižidovskými pogromy. Obětí masového vyvražďování se stalo téměř 100 tisíc Židů v Polsku, Litvě i v Bělorusku, rozzuření kozáci však vraždili také Poláky, zejména šlechtice. Oběti byly často upalovány nebo naráženy na kůly. Za masakry nese zodpovědnost sám Chmelnický i jeho velitelé, např. neblaze proslulý Maxim Krivonos. Pronásledování Židů vyvolalo silnou migrační vlnu, mnoho Židů z Ukrajiny našlo útočiště mimo jiné i v Českých zemích. Zatímco západní historiografie hodnotí roli Chmelnického povstání kriticky a zdůrazňuje hlavně jeho brutalitu, v ukrajinském národním vědomí stále žije a je vnímáno jako osvobozenecká národní válka, jež vedla ke vzniku nezávislého ukrajinského státu. Naproti tomu Poláci a pochopitelně rovněž Židé je dosud vnímají silně negativně.

Takže jsou v tom zřejmé mnohé podobnosti s nacismem, atd. Zabočil jsem sem proto, že historie se opakuje. USA investovalo mnoho miliard, aby v roce 2014 dosáhlo na Ukrajině převratu, ovlivnilo veřejné mínění a rozdmýchalo tam vosí hnízdo v podobě následníků Banderovců. Nyní se tam po něm pojmenovávají tisíce ulic a staví se mu pomníky, podobně jako v Rusku roste stalinismus.

Avatar uživatele

Odpověděl/a – 16.březen 6:59

Lze se na to také dívat obecněji. Když se nacionalismus (pozitivní věc) vezme za špatný konec. To se běžně stává a stávalo. Tady je úryvek z Wikipedie o Ukrajině:
Chmelnického povstání (rok 1648) bylo provázeno obrovskými protižidovskými pogromy. Obětí masového vyvražďování se stalo téměř 100 tisíc Židů v Polsku, Litvě i v Bělorusku, rozzuření kozáci však vraždili také Poláky, zejména šlechtice. Oběti byly často upalovány nebo naráženy na kůly. Za masakry nese zodpovědnost sám Chmelnický i jeho velitelé, např. neblaze proslulý Maxim Krivonos. Pronásledování Židů vyvolalo silnou migrační vlnu, mnoho Židů z Ukrajiny našlo útočiště mimo jiné i v Českých zemích. Zatímco západní historiografie hodnotí roli Chmelnického povstání kriticky a zdůrazňuje hlavně jeho brutalitu, v ukrajinském národním vědomí stále žije a je vnímáno jako osvobozenecká národní válka, jež vedla ke vzniku nezávislého ukrajinského státu. Naproti tomu Poláci a pochopitelně rovněž Židé je dosud vnímají silně negativně.

Takže jsou v tom zřejmé mnohé podobnosti s nacismem, atd. Zabočil jsem sem proto, že historie se opakuje. USA investovalo mnoho miliard, aby v roce 2014 dosáhlo na Ukrajině převratu, ovlivnilo veřejné mínění a rozdmýchalo tam vosí hnízdo v podobě následníků Banderovců (měli ve 20-tých letech minulého století na Ukrajině na svědomí zvěrstva srovnatelná z dobou Chmelnického, donedávna jich část čekala na svou novou příležitost v Kanadě, část doma). Nyní se tam po něm pojmenovávají tisíce ulic a staví se mu pomníky, podobně jako v Rusku roste stalinismus.