kurec

Je opravdu východ ČR tak chudý oproti západu?

Nejlepší odpověď
da ny

Největší bída, komunisty, Bohem a současnou vrchností, zapomenutý kraj…
Dříve součást Západočeského kraje s centrem v Plzni.
Nyní je čistým západem ČR, kraj Karlovarský.

Co já vím,
tak jedny z nejnižších mezd/platů v ČR, jsou v Západních Čechách,
tedy V KARLOVARSKÉM kraji.
„Průměrná mzda zaměstnanců v Karlovarském kraji činí 21 274 korun. Je tedy nejnižší ze všech krajů.“
https://www.pra­ce.cz/poradna/ak­tuality/detail/ar­ticle/mzdy-podle-regionu-porovnejte-si-vydelek/
Stále trvá :(, jsme tady největší chudáci 😉
Karlovarský kraj 37 164

Kraj Vysočina 39 315
Jihomoravský kraj 41 812
Olomoucký kraj 39 233
Zlínský kraj 38 596
Moravskoslezský kraj 38 957
Z tabulky v odkazu:
https://www.e15­.cz/prumerna-mzda-cr-praha

Mnohé POTRAVINY a drogerii, nakoupíme levněji v Německu, než ve zdejších supermarketech a kamenných obchodech.
Nebýt Vietnamců, sotva si koupíme nějakou zeleninu a ovoce.
Balenou šunku, Poličan aj. u nich koupím o 10 Kč (stejný výrobce), než v Tescu, JIP, Bille, Kazflandu, Lidlu…
V Chebu a v Sokolově jsou Čeští, kteř vozí a levněji prodávají potraviny s kratší dobou trvanlivosti.
Chodí tam i ekonomicky silnější sociální vrstvy.(jde i o princip.., nač živit cizí „zloděje“ = řetězce.)
Jezdí i Varáci, Vary (krajské město) mají ze 3 okres§ vyšší úroveň mezd. Za zbytkem a východem ČR, ale pokulhávají.

Teď máme, asi do 15. 1. PŮST, možná déle. 😉 Vlaky nejezdí (stávky železničářů) a hranice blokují němečí farmáři (tam se umí rvát o svá práva a živobytí)..
Pendleři mají problém, dostat se do zaměstnání (čeští i polští).

Další odpovědi
Drap

Takové tvrzení je odkud? Kde jsi k tomu přišel?

aliendrone

Chudý region ve fialově prosperující Črdeli? 😮 Jistě jsou to lži Putinových dezinformátorů a agentů! 😉

Počkej na vysvětlení soudruha paula1, ten ti vysvětlí, že Črdel na tom nikdy tak dobře nebyla, jako nyní. Možná to podpoří i nějakou „statistikou“, 😁 😁 (Štěstí, že existuje sev. Korea!) 😁 😁 😁

jirka F

Ničím nepodložené fámy. 😶

Emefej

Opravdu by mě zajímalo, kde jsi tohle vzal. Nejchudším regionem je Karlovarsko.