Cvrčák

Myslíte si, že rakouský kancléř Sebastian Kurz je pro západní liberály trnem v oku?

  1. jeho vláda zpřísňuje migrační politiku (nyní s ohledem na krizi v Afghánistánu – odmítá přerozdělování)
  2. je kritický vůči fungování Evropské unie, nepřijímá všechna nesmyslná nařízení typu kvót a posilování státního aparátu
  3. posiluje vazbu Rakouska v rámci skupiny zemí V4 (Slovensko, Česko, Maďarsko, Polsko)
  4. podporuje ochranu klimatu bez nesmyslné ideologie, revolučních výpadů, které mají v oblibě progresivní liberálové
  5. razí konzervativní politiku, hájí především zájmy Rakouska, zahraniční agendu řeší diplomaticky, nikoliv ideologicky
  6. otevřeně podpořil ODS a popřál Petru Fialovi vítězství ve volbách do sněmovny

Takového člověka bych uvítal, co by představitele exekutivy v naší zemi, kterou nyní řídí skupina nekompetentních lidí, která žádné hodnoty neuznává! Je to příklad politika, který nenadbíhá sociálním experimentům a solidně usměrňuje rakouské Zelené ve své vládě. Je zřejmě, že západní levici (západnímu liberalismu) po chuti jeho politika není (politika osobní svobody a osobní odpovědnosti), ale mě dává smysl!

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

Není, proč by byl?

  1. Migraci zpřísnil Trump, a Nejvyšší soud USA nařídil Bidenovi ponechat Trumpova pravidla v platnosti. Kurz je jen slabý odvar.
  2. Žádný stát EU nemusí přijímat všechna nařízení EU. Podívejte se na Dánsko. Kurz je jen slabý odvar.
  3. Že by posiloval vazby s Maďarskem, je nesmysl.
  4. Ochrana klimatu není sama o sobě ideově založená. Vaše tvrzení tak nedává smysl.
  5. Tj. chová se jako každý jiný politik?
  6. Pochybuji, že ODS je trnem v oku západním liberálům.

Souhlasím, že současná česká exekutiva je směšná, a Kurz by se v Česku hodil.

Další odpovědi
Ametyst

Nejspíš ano. Západní liberálové nenávidí národní státy. Sebastián Kurz hájí národní zájmy proti všemocnému globalismu. Navíc je to křesťan.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Cvrčák

Rakousko už dlouhodobě navazuje úzký kontakt s V4, je tzv. neoficiálním členem tohoto spolku. S tím jde v ruku v ruce komunikace s Maďarskem, které s Rakouskem v minulosti tvořilo jeden státní celek. Kulturní a historické propojení těchto zemí, včetně například Slovinska (na které si mimochodem už také liberálové zasedli), je neoddiskutovatelné a pro další spolupráci prioritní, zejména v době, až se bude EU rozpadat.

Pepa25

„v době, až se bude EU rozpadat“ … Hmm, tak pak přijďte se svými manipulativními otázkami. Do té doby si můžete dát se svými proklamacemi co dává nebo nedává smysl pohov …

Cvrčák

Aha, vyjadřuju svůj názor, žádné pohov si nenechám od druhého přikazovat. Otázka pro Vás: opravdu si myslíte, že zde bude EU věčně? Zkuste se zamyslet, než začnete soudit.

JežíšKristus

Evropa je nejvyspělejší částí světa, míra ekonomického propojení mezi Francií, Německem a Beneluxem je na nejvyšší možné úrovni. To dává jádru Evropské unie větší šance na přežití, než jakémukoli jinému celku na světě. Kdo ví, jak dlouho bude ČR existovat, ale až ČR skončí, tak zde EU dále po nějakou dobu bude, to je zřejmé. Buďto nás sežere Německo, nebo Rusko, vyberte si.

Cvrčák

Prvně rozlišujeme Evropu a Evropskou unii. Mimo EU je například Švýcarsko nebo Norsko, což nejsou zrovna chudé země. Každá mezinárodní organizace narazila na to, že se přestala držet svého původního záměru, který byl v případě Evropské unie a předchůdců pouze ekonomického a hospodářského rázu. Postupnou federalizací, centralizací, kdy v podstatě veškeré kompetence získá sídlo EU, se Unie bude blížit ke svému zániku. Je to přirozený proces a logický. Liberálové usilují o politickou organizaci, což indikuje vývoj ala za peníze rezignovat na své hodnoty a přesvědčení. Pokud bude EU čím dál více progresivnější, bude řešit interní záležitosti členských zemí a nebude se starat primárně o ekonomickou konkurenceschop­nost, dlouho nevydrží. Bohužel, jen díky naivitě našich zástupců si nevšímáme výrazné změny Západu, který v minulosti platil jako kolébka svobody. Doporučuji si přečíst glosu europoslance Jana Zahradila (ODS), který kritizuje až nekritický postoj v rámci západního směřování a slepého následování všeho, co progresivní Západ vymyslí. Tuto naivitu a jednoduché vidění světa mají nejvíce zástupci Pirátské strany, kteří si ještě myslím, že svět se dělí na Západ a Východ a žijeme v bipolárním světě. Nesouhlasím nyní s tím, abychom se nekriticky integrovalo do společenství, o kterém si nemůžeme být jisti, zda ještě plní étos společenství během jeho vzniku.

Cvrčák

Svět se mění, Unie tu nebude věčně jako každé jiné organizace. Je jen otázkou, jestli sama Unie onen osud zrychluje, nebo oddaluje. Tímto směrem ho zrychluje, ale jednoduché vidění světa je dneska trendy.

Pepa25

Věčný je jen Pán Bůh. Nicméně otázka, kdy skončí EU je asi stejně relevantní jako kdy se rozpadnou USA ,,,

Cvrčák

A stejně tak je relevantní o tom hovořit a kriticky nahlížet na fungování EU. Lidé jako von der Leyen mě utvrzují v tom, že EU je byrokratický aparát, který se odchýlit od svého étosu.

Ametyst

Cvrčák: Přesně tak. Proto Britové odešli, a nadutá EU předstírá, že to ekonomicky nebolí. EU je totiž na ekonomickém sestupu plánovitě: jinak by nemohli vyhlásit sebevražedný green deal. EU měla v roce 2018 HDP jako Somálsko, jak řekl náš špičkový ekonom.