Je normální přijít do knihovny, kde nemáte zaplacený členský poplatek, půjčit si knihuz, sednout si a opisovat si věci?

například teorii do vlastní bakalářské práce , a poté odejít bez půjčené knihy?je prostě normal přijít do knihovny, nic si nepůjčit a odejít? jaký na to máte názor?

Nejlepší odpověď
Neonka

V naší knihovně je naprosto běžné / je to povoleno i výpůjčním řádem / , že si i člověk bez čtenářského průkazu může číst a vypisovat ze všech knih. Pouze si je nesmí odnést domů. Když cestuji, navštěvuju i knihovny v jiných městech a chodím si tam číst knihy i časopisy, vůbec mě nenapadlo, že by to snad jinde v knihovnách nebylo možné.

Další odpovědi
Pepa25

Není potřeba řešit, co je normální, ale co je v souladu s čtenářským řádem. Pokud je možné prezenční studium bez průkazu, tak proč ne?

Nazdar Bazar

Hlavně záleží na tom, jakou má zrovna knihovnice náladu.

Ella

V Pražské městské knihovně nikdo nekontroluje jestli máš průkazku, pokud si knihu nechceš odnést, takže proč ne? Je tam i spousta oddělených studentských stolků a čítárna, aby si lidé mohli sednout, číst, studovat nebo cokoliv bez toho, aby si knihy vypůjčili.

anonym

Tak ti nevím,protože členství na rok mě stálo 150,–kč,ale pokuď jde jen o „jednorázovku“…?