Avatar uživatele
Kelt

Je nějaký bezpečný sport, který prodlužuje věk a prospívá zdraví?

POkud člověk nic nedělá, je to špatně. Měl by se hýbat, sportovat. Ale co, jak a kolik. V poslední době se objevují případy, že zkolabovali mladí hráči v kopané a pod. Je to proto, že byli přetrénovaní, že už více nesnesli, že byli ve špatném zdravotním stavu, respektive namáhali se více, než byl jejich organizmus schopen snést? Každý sport je zaměřen na určitou oblast těla, svalovou skupinu, ale něco zase trpí – například klouby. Je nějaký sport tedy zaručeně bezpečný bez vedlejších následků? Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 3189 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Nejsou vysloveně nebezpečné sporty – nebezpečná může být míra jejich provozování…
😉
Pokud sport provozuješ ´rekreačně´ a nepřepínáš organismus, není nebezpečný.
A mezi sporty, které nejméně namáhají nějakou jednotlivou část těla (oproti celku), patří třeba plavání…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

šachy.

😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Zbynas

Hlavně to nepřehnat s vejškou u bangee jumpingu bez lana.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jan Kunčar

Plavání, v rozumných dávkách se může plavat do vysokého věku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Vyloženě bezpečný sport neznám, zkolabovat se dá nejen na hřišti, ale i v posteli. Všechno je riziko, i život sám je riziko. K odpovědi aryho: Bohužel ani šachy nejsou bezpečným sportem. Kromě infarktu hrozí i úrazy. Přesvědčil jsem se o tom sám asi před 5 lety na Czech Open, kdy jsem skončil málem s rozbitým ciferníkem a zachránil mě rozhodčí. A to jsem se opravdu neprovinil proti pravidlům šachové hry, ani turnaje!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek