Bronzový

Je nějaký bezpečný sport, který prodlužuje věk a prospívá zdraví?

POkud člověk nic nedělá, je to špatně. Měl by se hýbat, sportovat. Ale co, jak a kolik. V poslední době se objevují případy, že zkolabovali mladí hráči v kopané a pod. Je to proto, že byli přetrénovaní, že už více nesnesli, že byli ve špatném zdravotním stavu, respektive namáhali se více, než byl jejich organizmus schopen snést? Každý sport je zaměřen na určitou oblast těla, svalovou skupinu, ale něco zase trpí - například klouby. Je nějaký sport tedy zaručeně bezpečný bez vedlejších následků? Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nejsou vysloveně nebezpečné sporty - nebezpečná může být míra jejich provozování...
;-)
Pokud sport provozuješ ´rekreačně´ a nepřepínáš organismus, není nebezpečný.
A mezi sporty, které nejméně namáhají nějakou jednotlivou část těla (oproti celku), patří třeba plavání...
;-)

Další odpovědi:

Zlatý

šachy.

;-)

Bronzový

Hlavně to nepřehnat s vejškou u bangee jumpingu bez lana.

Pokročilý

Plavání, v rozumných dávkách se může plavat do vysokého věku

Bronzový

Vyloženě bezpečný sport neznám, zkolabovat se dá nejen na hřišti, ale i v posteli. Všechno je riziko, i život sám je riziko. K odpovědi aryho: Bohužel ani šachy nejsou bezpečným sportem. Kromě infarktu hrozí i úrazy. Přesvědčil jsem se o tom sám asi před 5 lety na Czech Open, kdy jsem skončil málem s rozbitým ciferníkem a zachránil mě rozhodčí. A to jsem se opravdu neprovinil proti pravidlům šachové hry, ani turnaje!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 245
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 99
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.