Stříbrný

Je možné, že mi digitální teploměr nedokáže změřit, když mám horečku a ukazuje mi stále 35,5stpňů?

všem ostatním měří správně a mě každý digitální teploměr, který jsem potkal měřil strašně nízkou teplotu

Odpovědi:

Zlatý

Mám přesně takové zkušnosti.
Vyhraď si jeden digitál pro sebe a měř se per oro ( v ústech). Je to rychlé a přesné.
Doplňuji:
Je to tím že teplota stoupá pomalu a teploměr to vyhodnotí jako ukončené měření.

Zlatý

Digitální teploměry sou úplně nahovno, ty lejzrový kor. Nejlepší sou ty klasický, s galliem nebo co se do toho leje co se dává do podpaždí nebo do držtičky. Stojí to pár korun a nepotřebuje to baterku. A úplně nejpřesnější sou nemocniční rektální, to ti tam vrrrrazej a hodnota naskočí prakticky hned.

Zlatý

já myslím, že jej špatně držíš nebo už má slabou baterii z výroby, tudíž je jiné referenční napětí pro komparátor je jiná diference a pak ji špatně AD převodník převede na digitální signál a kde koparátor to porovná vygeneruje hodnotu teploty a pak se to D/A převodníkem opět převede na analogovou hodnotu napětí pro jednotlivé elektrody segmentového nebo LED displaye

Bronzový

a precetl sis u toho teplomeru navod ? u naseho psali ze se k nemu musis par desetin stupnu (nebo i celych stupnu) pridat podle toho kde jim meris...

Stříbrný

Mně nový digitální teploměr nefungoval, vyhodila jsem ho, ale klasické rtuťové se prý už nedělají? to mi aspoň řekli v lékárně. Fakt zlatý 80-tý léta, kdy všechno fungovalo tak jak má a vydrželo nespočet let. Teď je všechno made in China, ikdyž to tam není napsaný a stojí to za h.....:-(

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 871
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.