Avatar uživatele
huxa

Je možné, že mi digitální teploměr nedokáže změřit, když mám horečku a ukazuje mi stále 35,5stpňů?

všem ostatním měří správně a mě každý digitální teploměr, který jsem potkal měřil strašně nízkou teplotu

Zajímavá 0 před 4230 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Mám přesně takové zkušnosti.
Vyhraď si jeden digitál pro sebe a měř se per oro ( v ústech). Je to rychlé a přesné.
Doplňuji:
Je to tím že teplota stoupá pomalu a teploměr to vyhodnotí jako ukončené měření.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

Digitální teploměry sou úplně nahovno, ty lejzrový kor. Nejlepší sou ty klasický, s galliem nebo co se do toho leje co se dává do podpaždí nebo do držtičky. Stojí to pár korun a nepotřebuje to baterku. A úplně nejpřesnější sou nemocniční rektální, to ti tam vrrrrazej a hodnota naskočí prakticky hned.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

já myslím, že jej špatně držíš nebo už má slabou baterii z výroby, tudíž je jiné referenční napětí pro komparátor je jiná diference a pak ji špatně AD převodník převede na digitální signál a kde koparátor to porovná vygeneruje hodnotu teploty a pak se to D/A převodníkem opět převede na analogovou hodnotu napětí pro jednotlivé elektrody segmentového nebo LED displaye

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reuef

a precetl sis u toho teplomeru navod ? u naseho psali ze se k nemu musis par desetin stupnu (nebo i celych stupnu) pridat podle toho kde jim meris…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Mně nový digitální teploměr nefungoval, vyhodila jsem ho, ale klasické rtuťové se prý už nedělají? to mi aspoň řekli v lékárně. Fakt zlatý 80-tý léta, kdy všechno fungovalo tak jak má a vydrželo nespočet let. Teď je všechno made in China, ikdyž to tam není napsaný a stojí to za h.....:-(

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek