sarinks258

Je možné vyměnit telefon s těmito problémy?

Ahoj,
Tak asi před 14 dny se mi bohužel utopil mobil,ale ne celý.Když jsem ho dala vysušit,tak fungoval,i když nešel fotoaparát,ale s tím jsem byla smířená.Fungoval mi tak týden,než v nějaký den pršelo a pár kapek na mobil samozřejmě káplo,ale displej nebyl nějak hodně mokrý.Chvilku se nic nedělo,ale pak jsem měla na displeji bílý pruhy a občas i barevné pruhy,když jsem měla tmavší obrazovku. Tak jsem to dávala ještě cca dva dny uschnout, ale nic se nezlepšilo. Myslíte,že ten displej může být poškozený už z toho utopení,nebo z toho deště? A platí na něj reklamace?
Předem moc děkuji za odpověď,jsem Vám moc vděčná!

Nejlepší odpověď
cochee

Je celkem jedno, jestli se displej poškodil už při utopení nebo až tím deštěm. Pokud dáš mobil do reklamace, na ty se samozřejmě poškození nedbalým zacházením vůbec nevztahuje a v záručním servise zkušený pracovník okamžitě po odkrytování pozná, že byl mobil ve vodě.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Reklamovat můžeš, pokud neuvedeš, že byl mobil utopen. Ale zkušený prodavač a určitě technik v opravně to zjistí (uvnitř jsou stopy po kondenzaci). Došlo zřejmě k vodivému propojení ve vnitřních spojích displeje a vlhkost udělala své. O tom svědčí i nefunkčnost fota. Asi provedené vysušení nebylo dostatečné. „Pár kapek“ při dešti na displeji by neměl být problém, ale mohla se tím opět vlhkost uvnitř zvýšit. Byla by možnost případné opravy, při které by se mobil otevřel, vyjmula se baterie a rovněž motherboard (deska se systémem) a provedlo se řádné vysušení i ve spojovacích konektorech. Ale to je práce pouze pro zkušeného odborníka, Tobě samotné to nedoporučuji. Ty můžeš pouze ještě jednou zkusit pouzdro otevřít, baterii vyjmout a mobil dát sušit třeba na radiátor topení a nechat jej ještě jednou řádně vysušit. Pokud budeš mít štěstí, může to pomoct. Pokud ne, pak do opravny, pokud to stojí za to. Je nutno zhodnotit cenu mobilu a případnou cenu takovéto opravy, která není levná. V opravně Ti většinou, pokud uvedeš o co jde, přibližnou cenu řeknou.

Drap

Vyměnit jde, ale pouze tím způsobem, že si koupíš nový.

jáára

Vytopenej telefon automaticky ztrácí záruku a nikdo soudnej se jím nebude zabývat. #elektrošrot