Lgee

Je možné ve vězení získat samostatnou celu?

V amerických filmech sem to viděl, jde to i v ČR? Pokud ano, za jakých podmínek, nebo to jednotlivec nemá šanci ovlivnit?

Nejlepší odpověď
Edison

Ano… samotku. 😁 Více jistě rádi sdělí dozorci poté, co v báni provedeš něco nepřístojného.

Další odpovědi
aliendrone

Ano, je to tak jak píše Edison, na „díru“ se můžeš dostat celkem snadno. (většina lidí úplnou izolaci nesnáší, proto se to také používá jako kázeňský trest)

Další možností je být „privilegovaný mukl“ – dejme tomu kdyby se stalo něco tak utopického a Babiše by zavřeli, tak ten by neseděl v běžné base, ale v takové pro „vyvolené“ (třeba benga či jiné případy nejdou zavřít k obyčeným muklům, to by bylo jejich konec). Nevím jak se to řeší u nás (jaká basa konktrétně to je), ale můžu se poptat – pár známých s přímou vlastní zkušeností mám. Může být také v normální base zvláštní oddělení pro takové lidi – chce to jen peníze nebo známosti se tam dostat, no. (nejlépe oboje) :) ;)