Claier.15

Je možné si stoupnout na ulici a vybírat peníze od lidí na charitu bez nějakého povolení?

Ahoj, nedávno jsem koukala na jedno video, kde dva mladí kluci bojovali v sumo oblecích na ulici a vydělávali tak peníze na charitu. Lidé jim prostě dávali peníze, víte, zkrátka, jak to chodí, když někomu házíte peníze do kloboučku za něco. Já bych chtěla udělat něco podobného v podstatě stejného jako oni. Nakoupit za to oblečení pro bezdomovce. Ale chci se zeptat, jestli musí být nějaké povolení pro takovýto výběr peněz. A hlavně mi je jen 15. Mohli byste mi prosím nějak poradit? Napsat třeba postup jak na to nebo tak nějak… Děkuji

Nejlepší odpověď
ten který je

Není to tak jednoduché:
http://www.mvcr­.cz/clanek/ob­canske-aktivity-118893.aspx?q=Y2hud­W09NQ%3D%3D

Další odpovědi
ReHu

Je to možné jen do té doby, než policie bude chtít vidět povolení.
A buď v klidu, bezdomovci mají oblečení dost zdarma.
Mám známou, která ještě než se mezi ně dostala, dostala od své kamarádky oblečení, boty i kabelky určené právě bezdomovcům.

Mc Merkurion

ne, není, určitě ostatní dodaj paragrafy…

ivzez

Bez povolení to možné není.
Navíc si budeš muset počkat, až ti bude 18.