emm.kate

je možné, pořídit si plátno, místo televize, na kterém by se ale daly normálně pouštět programy,

nebo na něj napojit pc a z něj přehrávat na plátně filmy ? tím plátnem myslím to, jak se na něj ve škole přehrává projektorem, jde mi hlavně o to, jestli ho můžu používat místo tv a kolik stojí.

Nejlepší odpověď
led

videoprojektory sú od vreckového za asi 3000 Kč po veľkoplošný videoprojektor rádovo 100tísíce Kč. Ako zdroj možno do projektora priviesť aj signál z tv tuneru.

Pokiaľ chcete počítať a porovnávať náklady na prevádzku, treba si najprv uvedomiť:
1 – prečo projektor a prečo nie priamo tv
2 – svetelné podmienky v priestore premietanie
3 – vzdialenosť a uhol diváka od osi premietania a premietaného obrazu
ak toto máme vyriešené môžme začať počítať:
1 – vstupné náklady na videoprojektor, tv tuner, dvd prehrávač, počítač, zatemnenie miestnosti, kabeláž, premietacia plocha (plátno, stena…)…
2 – prevádzkové náklady: životnosť a cena svetelného zdroja, spotreba elektrickej energie

pohodlie pri prezentácii, spokojnosť…

Další odpovědi
david22

Je možné propojit PC s tímto projektorem: http://www.al­za.cz/projekto­ry/18843223.htm#f&pg=1&­pn=1&po=1 , který ti dig. signál z PC promítne na plátno, nebo bílou zeď. Myslím, že by šla propojit i televize, dnes jsou také na bázi dig. vysílání.

venkovan

Proč by to možné nebylo a co to stojí najdeš v různých e-shopech. My jsme za da´ták dali skoro 30 tisíc. Ale je vybaven na přednášky a to i v místnostech s denním světlem bez zastínění. A je to již pár let zpátky – i tady šly ceny dolu.
Plátno – opět záleží na velikosti, na provedení a i na tom, z čeho je vyrobena promítací plocha.